Abgeschnitten -Sebastian Fitzek-Michael Tsokos


Psikolojik gerilim kitaplarının yıldızı Sebastian Fitzek ve Almanya'nın en önde gelen adli tıp doktoru Michael Tsokos'un ortak yazdığı çok satan kitabı.
Baş rollerde Moritz Bleibtreu ve Jasna Fritzi Bauer'in yer aldığı, gişe rekorları kıran filmi de çekildi.

Adli tıp doktoru Paul Herzfeld, kızının telefon numarasını canavarca parçalanmış bir cesedin kafasında bulur. Hannah kaçırılmıştır ve Herzfeld için korkunç bir av başlar. Çünkü kaçıran psikopat, Helgoland'da ipuçlarıyla birlikte başka bir ceset hazırlamıştır.
Ancak Herzfeld'in sıradaki bilgiyi alma şansı yoktur. Açık denizdeki adanın anakarayla bağlantısı bir kasırga yüzünden kesilmiş ve herles tahliye edilmiştir. Geriye kalan birkaç kişi arasında ölü bir adamı sahilde bulan çizgi roman sanatçısı Linda dışında ada boştur. Herzfeld çaresizce onu telefon talimatlarına göre otopsiyi yapmaya ikna etmeye çalışır. 
Sebastian Fitzek' in her kitabını okuyuşumda artık bundan da ötesi olamaz diyorum ama o beni şaşırtmayı başarıyor. Kitaplarının daha ilk sayfasını açar açmaz elimden bırakamıyorum. Bu da heyecan dozajı çok yüksek romanlarından biri. Türkçe çevirisini bulamadım aslında 2013 yılına ait bir kitap belki de vardır. Abgeschnitten, kelime anlamı kesilmiş. Sanırım burada cesetleri kesip ipuçlarını bulmaya atıf var ancak çevirilerde maalesef aynı isimler kullanılmıyor. Bulursanız mutlaka tavsiye ederim. 


 

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Wow, a book written by a famous writer and a forensic doctor... that must be the climax of thrilling!!!! I will certainly search this book here in Italy!

    YanıtlaSil
  2. Dikkat çekici görünüyor. Yazardan hiç kitap okumadım daha, merak ediyorum. :)

    YanıtlaSil
  3. Fitzek efsanedir. Önce kitabını okuyayım sonra filmini izlerim. :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski