Passagier 23-Kitap TavsiyesiHiç keyifli olmayan bir deniz yolculuğu...

Passagier 23-Yolcu 23, yolcu gemilerinde her yıl ortalama 23 yolcunun kaybolmasına atıfla yazılmış. Kesinlikle dikkate değer bir gerçek, çünkü muhtemelen hiç kimse intiharı veya daha kötüsünü lüks bir yolculukla ilişkilendirmez. En çok satan yazar Sebastian Fitzek bu gerçeği anlıyor ve aslında bu 23 kişiye ne olduğunu sormuyor, ancak söz konusu yolcu 23 tekrar ortaya çıkarsa ne olacağını soruyor.


Denize Atlayan Yolcular

Berlin' li Dr. Schwarz, beş yıl önce, iddiaya göre bu dev gemilerden birinden ölüme atlayan karısını ve çocuğunu kaybetmişti. İşte burada "Yolcu 23" devreye giriyor: Genç bir kız olan Anouk, sanılanın aksine annesiyle birlikte düşerek ölmez ve altı ay sonra Sultan'ın güvertesinde yeniden ortaya çıkar. Elinde Martin'in oğlunun oyuncak ayısı vardır. "Denizlerin Sultanı" gemisinde neler oldu? Martin Schwartz, kendisine kişisel olarak istediğinden daha yakın olan bir vakayı araştırmak zorundadır.

Gizli bir yerde kapalı tutulan kurban faktörü çekici ama aynı zamanda eskiden beri kullanılan bir şey. Usta yazar Sebastian Fitzek, bu bilinen faktörü mükemmel bir şekilde kitabına aktarmış.

Yazarın işinin ustası olduğu inkar edilemez. Bir gerilim filmi olarak Yolcu 23 mükemmel işliyor, okurun atlamak isteyeceği sıkıcı veya sıkıcı pasajlar neredeyse yok. Zaten Fitzek kitapları ilk sayfadan itibaren okuru esir almasıyla ünlü.

Eleştirmenler kitapta diğer yolculardan bahsedilmemesini ve kurbanla olayı çözmeye çalışan arasında sıkışıp kalmasını eleştirse de, ben okurken bu detaya takılmadım. Aman diğer yolcuların hikayeleri de olsaydı demedim çünkü anlatılanlar yeterince heyecan vericiydi. 

Sebastian Fitzek' ten Okuduklarım:


2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski