Die Blutschule - Sebastian Fitzek


Storkow Gölü'nde ıssız bir ada

Bir sınıf gibi döşenmiş ahşap bir kulübe

Okulun konuları: tuzaklar kurmak. av kurbanları. insanları öldür.

Genç Simon ve Mark, Berlin metropolünden Brandenburg' un çorak topraklarına taşındıklarında ne  büyük bir korku yaşayacaklarını hayal edemezler. Dört gözle bekledikleri tek şey altı haftalık yaz tatilidir, ancak babaları onlar için kötü bir sürpriz hazırlamıştır. Onları çok özel bir okula bir geziye götürür. Ormanın ortasında ıssız bir adada hazırladığı kanlı okulda yalnızca cehennemde öğretilen acımasız bir müfredatla karşılaşacaklardır.
Sebastian Fitzek' in Blutschule- Kanlı okul kitabının özelliği, Joshua Profil kitabında geçen yazar Max Rhode' un yazdığı kitap olması. Yazar kitabındaki bu bölümden esinlenip Max Rhode olarak bu kitabı da yazmış. Oldukça gerilimli bir roman. Fitzek severler için bile bir tık fazla gerilim var diyebilirim ancak sonuna kadar heyecanla okunuyor.
Sebastian Fitzek ve ekibi PR işini iyi biliyor. Evet kitapları çok ustaca yazılmış ancak tanıtım olmadan artık günümüzde bir iş olmuyor. Bir kitabında geçen yazara ait bir kitap yazmayı da ancak o düşünebilirdi. Sadece bu fikir bana çok ilginç geldiği için bile kitabı okuyabilirdim. Joshua Profil kitabını okuyan hemen herkes de bu kitabı merak edecektir.

Yazardan okuduğum diğer kitaplar

ve fikir babası olduğu Auris serisi

Hatırlatma: Çok kitap okuduğumu bilen okurlarım ve blog yazarı arkadaşlarım kitap ücretlerinden sıkça yakınıyor. Buna hak veriyorum. Ben de okuduğum kitapların %99'unu satın almıyor kütüphaneden okuyorum. Yoksa mümkün değil kitaba para yetiştiremem. Diğer kısmı ise çok okumak istiyorsam ikinci el kitapları çok ucuza satan bir iki site var oradan sipariş ediyorum. Tabii ben Avusturya'da olduğum için ancak Avrupa'dan yazan okurlara yardımcı olabiliyorum bu konuda. Bir süre önce uzunca araştırıp yazdığım https://www.deryasoyguel.com/2022/01/turkiyede-online-kutuphaneler.html yazım belki size de bu konuda yardımcı olur. Mutlaka çevrenizde de belediye kütüphaneleri vardır. Okumayı sevenler mutlaka kitaba ulaşmanın yollarını bulur. 
 

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Yazarı merak ediyorum hala okuma fırsatı bulamadım. Kütüphaneye gidersem bir bakayım. Bu kitabın konusu da ilginçmiş, not alayım. :)

  YanıtlaSil
 2. sayende fitzek ve nesser okurum bütün kitaplarını :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de beni birkaç yazara bulaştırdın ödeştik 🤣🤣🤣

   Sil
 3. Yazarı duydum ama bir kitabını okumadım henüz. Belki ilerleyen zamanlarda yolumuz kesişir.

  Kitap fiyatları alım gücümüzü düşürdü ama dediğin gibi okumak isteyen her türlü yolunu bulur. 2.el kitap almak, çevresinden ya da kütüphaneden ödünç almak, e-kitap okumak bu seçeneklerden birkaçı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebook'ta da birkaç grup vardı isimlerini unuttum ama pdf gönderiyorlar sorunca ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski