Twitly Nedir? Ben De Denedim

twitly.com


Bu yazıyı facebookta yazacaktım uzun olunca bloğa aktardım. Dün facebookta  görünce merak edip bu twitly nedir diye bakayım dedim. İnstagram ve twitter takipçilerinizi tarayıp sizi takip etmeyen insanları listenizden çıkarmanızı sağlayan bir program. Henüz twittera bakma imkanım olmadı ama instagramı kontrol ettim ve ettikçe de şok geçirdim. Twitly.com adresine girip takip etmeyenler seçeneğini seçtim. 120 kadar kişiyi karşılıklı takip etmediği için listemden silmek zorunda kaldım ve ne yazık ki hepsi de blog hesabı idi.Her gün beğeni yaptığım hatta karşılıklı boglarımıza girip yorumlaştığımız kişiler. İçlerinden özellikle 2-3 tanesi beni çok üzdü. Beklemediğim blogger arkadaşlardı. Canları sağolsun dedim ama ben de takibi bıraktım çünkü zaten epey bir zaman harcadığım internette dikkatimi gerçekten beni de takipte olan arkadaşlara vermek istiyorum.


 Tabii ki ben de tüm okurlarımı takip etmiyorum. Eskiden ediyordum ama baktım ki çoğaldıkça başa çıkılacak gibi değil bıraktım. Ama blog hesaplarını karşılıklı takip etmeye özen gösteriyorum ki birbirimize karşılıklı faydamız olsun. Yoksa tabii ki her blogger herkesin konusuyla ilgilenmiyordur ama o zaman da birini hiç takibe almaz ya da aldıktan sonra kendini takip ettirip takibi bırakmaz. Bu şekilde hem karşınızdaki insanı aldatmış oluyorsunuz hem sizin her gün çarşaf çarşaf paylaşımınızı görmek zorunda bırakıyorsunuz.
Nedir bu insanlardaki en çok takip edilen benim merakı anlamıyorum. Böyle olunca başımız göğe mi eriyor? Daha mı çok para kazanıyoruz? Bu kadar yapay bir camia mı bizimki? Lütfen biri anlatsın ben anlamıyorum çünkü. Kimse kimseyi takip etmek zorunda değil bunu özellikle vurguluyorum. Ama siz de kendinizi takip ettirdikten sonra takipten çıkıp diğerini sizin için zaman harcamak durumunda bırakmayın. Sanal alemde bu işler gizli kalmıyor artık ve komik duruma düşüyorsunuz.

Güncelleme: Twitly İle İlgili Güncelleme
Adnow, Wowapp,Twitly Deneyimlerim


Dizin Sitelerinin Bize Faydası Var Mı?
Blogger Kapanıyor Mu?

Derias World Fashion & Lifestyle Blog


68 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. çok enteresan bir proğrammış İnstagram hesabım yok ama twitter hesabıma bakayım ne var ne yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben twitterı çok kullanmıyorum ama kontrol edeceğim. Kompleksli insanlar maalesef bu şekilde değer kazanmaya çalışıyor.

   Sil
 2. malesef once kendini takip ettirip çıkan caok oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlar bunu onurlarına yakıştırabiliyorsa ne mutlu onlara.

   Sil
  2. Konu zaten kullanıp kullanmamak değil de başkalarını aptal yerine koymaya çalışmak sevgili kurall kurall. Etik bulmadığım bir davranış yazdığım için kızan varsa da buyursun kızsın.

   Sil
 3. Bu takipçi manyaklığına bende anlam veremiyorum. Psikolojik olarak normalde giremediği ilgiye sahip olma hırsı diye düşünüyorum. Bir nevi narsist davranışları ünlülerden kopyalayıp kendine uygulamasının gösterisi. Sonuçta binlerce insanın ilgisini başka hangi şekilde çekebiliriz normal vatandaş olarak? Bir de ucunda maddiyat varsa,gerisini getirin artık... Ben ne takipçinin çoğalmasında hedef koydum kendime, ne de maddi olarak kazanç elde etmek istedim. Ürün manyağı da değilim, çok şükür merak ettiğimi normal çerçeve içerisinde alabiliyorum ( hâlâ fazlasından kurtulmaya çalışıyorum). Belki de yaşımız ve tecrübemiz itibarı ile başka şeylere daha fazla değer vermeyi biliyoruz, aştık bu yüzeysellikleri... Seni de öyle görüyorum, arkadaşım her ne kadar gerçek hayatta tanışmasak da. Öpüyorum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Gamzecim tamamen dikkat çekme veya pazarda değerini yükseltme merakı. Bu yapay davranışlara ihiyacım yok varsın az takipçim olsun ama gerçek olsun. Neyi paylaşamıyoruz? Ben blog dünyasını aynı düşünceleri aynı merakı paylaşan insanların buluşma noktası olarak görmek istiyorum beni aptal yerine koymaya çalışıp aklınca kendi değerini yükseltmeye çalışanların değl. Gerçekleri söylemekten çekinmiyorum diye daha önce buna benzer yazılarımda olduğu gibi tepki de alabilirim ama artık gerçekleri görmek gerekli.

   Sil
 4. Derya abla bende böyle bir program arıyordum! Twitter yine buluyordum bir kaç program ile ama İnstagram için çözüm yok gibiydi benim için. Çok yararlı paylaşım, çok teşekkür ederim! Çok haklısın insanlarda ki ''ben cool'' olacak merakını iç anlayamadım. Önce takibe alıp aynı gün veya bir kaç gün sonra takibi bırakan da oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok umurumda olduğu için değil ama bu tür insanlar tarafından aptal yerine konmak istemediğim için inceliyorum takip konusunu.

   Sil
 5. evet bu da bir taktikmiş takip ediyor takip etmeni sağlıyor sonra seni bırakıveriyor. yoğun takipçileri olanlar için iyi bir program deryacım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deryacım çok zaman harcıyorum inan sosyal ağlarda. Karşılıklı takipleştiğim arkadaşlara harcasam daha iyi dedim :)

   Sil
 6. Ben instagramda yeni sayılırım. Çok iyi bildiğim bir platform değil. Bakıyorum her gün 1-2 kişi yeni takip etmeye başlıyor beni ama takipçi sayıp düşüyor nedense:))) İnsanlar önce takip edip sen onları takibe alınca çekip gidiyor mu ne...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım aynen öyle oluyor. Sanırım o zaman değerli ve kıymetli hissediyorlar kendilerini :)

   Sil
 7. Ben de buna benzer bir Program kullanıyorum. Arada girip kontrol ediyorum ve geri takip alınca takibi bırakan çok fazla hesap olduğunu görüyorum. İlk başlarda şok olmuştum. Neden bıraktılar. Paylaşımlarımımı beğenmedikler diye düşünüp sorunu anlamaya çalışmıştım. Sonra anladım ki takip eden ve edilen arasında bir uçurum olsun istiyorlar ve tek akıllının kendileri olduklarını zannediyorlar. Sonuç ortada , kandırmaya çalışan sonuçta kendisini kandirırmış ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Nilüferciğim biz de böylelikle zamanımızı daha faydalı işlere harcarız.

   Sil
 8. Aslında birçok sebebi var. Mesela blogta her yazıma yorum bırakan, her yazısına yorum bıraktıklarım ki uzun yıllardır takipleştiğim baktım ki blog destek gruplarında da aynı şeyleri söylüyoruz ama bir türlü instagram da takipleşmiyoruz, sildim!!
  Birçok yerde bu konuda yakarışta olup hiçbir destek vermeyen, takip ettiklerimi sırf bu nedenle çıkarttım instagramımdan. Blogta okumaya devam edeceğim ama, eyvallah!

  Bazıları var etkinlikte, lansmanda tanıştıklarım. Kimileri 5-10 k olunca sildi, kimileri youtube de patladı sildi, bakıyorum bloglarına yazı girdikleri yok ay da 1 belki. Her yazısına inadına arkadaş diyip destek veren biz, biz olmazsak siz kimsiniz?

  Birçok farklı sebeple birçoğunu akşam temizledim, daha da temizleyeceklerim var. Tabi ki beni takip etmeyen ama yine de takip ettiklerim olacak! Ama belli çizgi de durup, o çizgiye uymayan sevgili arkadaşlarıma destek vermek istemiyorum. Elbet farkında olmayanlar vardır, lafım onlara değil :)

  Normalde çok fazla takmam, beğenmese, takip etmese sanki benim yaptığım işin niteliği düşecek mi? Yooo...

  Ama bunu profesyonelce taktiğe dönüştürmüş, yapay kişilikleri millete ben kendimi takdir ettiririm bunu da başkalarına pazarlarım etiketinde olanlar için bir nokta koymak gerekir.

  Yoksa ne sen ne ben ne de bir başkası bunun çokta umrunda olmazdı, kapalı profiller ile kendi hısım, ahbaplarımızla zaten bizi bilen çevremizle paylaşımlarımızı yapar, çokta fifi derdik :)

  amma uzattım, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlkecim daha önce konuştuğumuz için konuyu tekrar aynı şeyleri yazmayacağım. Kimsenin aaa silme neden sildin diye alınganlık yapmaya hakkı yok. Herkes tepki gösterse silse acaba kaç takipçileri kalacak? Haa belki takipçi kazandıran programlardan da buluyorlardır bilmem öyle takipçiyi de istemem zaten.

   Sil
 9. Sizin yazınızı okuduğumda böyle bir programdan haberim oldu. İnanın bu sene öğrendim. İnsanların önce takip edip, sonra takibi bıraktıklarını.Hiç önemli değil, arada temizlik yapıp, bu tür takipleri kesinlikle silmek lazım. Kullanılmak hoş bir şey değil. Hoşçakalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız sonuçta hepimiz birbirimize destek için takipleşiyoruz her iki tarafın da bu desteği vermesi daha güzel olur. Ben bütün bloglara uğruyorum zaten. Sosyal ağlarda da karşılıklı takipleştiğim arkadaşlara zaman ayırırım. Artan zamanımı harcayacak yeterince yer var :)

   Sil
 10. Bu programı yeni duyuyorum .Başka bir program kullanıyordum instagram için bunuda yükleyeyim .Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum .Özellikle blogların birbirine destek olması için isterimki herkes birbirini takip etsin ama maalesef bazılarının kibiri çok fazla :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel söyledin zaten ben de bloglar yapınca şaşırıyorum. Onun desteğe ihtiyacı varsa benim de var. Herkes tepki verip bu tarz insanları silse kim takip edecek merak ediyorum.

   Sil
 11. Aslında çok basit cevabı kandırmak bunu yaparak aklınca sizi kandırırken takipçi sayılarını yükseltmek inanın bende anlamıyorum herkes birbirinden bir şeyleri saklıyor aman olmasın aman ona yorum atarsam ulaşılmazlar zedelenir yorum atmış olduğum insanların bile yoruma cevap vermemesi garip tabiki hemen kimse kanka veya dost olamaz ama hakaret içermediği takdirde saygı çerçevesinde sizin yazınızı begenip size yorum atan bir insana cevap verilmeyi hak eder diye düşünüyorum ama herkesin bir sebebi var bende öğrenmiş oldum. Programı bakalım deniyelim güzel yazı için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de savunduğum nokta bu. Blog yazarları zaten birbirine karşılıklı destek için takipleşiyor bu gerçeği kabul etmek lazım. Karşılıklı destek olunca bir anlamı olur.

   Sil
 12. Deryacım bu programın kullanımı arttı sanırım. Teşekkürler bilgi için. Ben bu tarz programlara temkinli yaklaşıyorum hep!

  Dediğin gibi takibe alıyor gösterip sonradan çıkaran çok insan var. Twitter'da görebiliyorsun o da seni takip ediyor mu ama instagramda zor.
  Takip ettikten sonra asla takipten çıkarmam blog arkadaşlarımı.
  Ama sosyal ağlarda yeniyim ben, henüz herkesi takibe alamadığımı düşünüyorum.
  Yani takip ettiğin halde etmeyeni çıkarmak neyse de, blogta yazıştıklarımızdan sosyal medya takibi olmayanı çıkarmak doğru değil bence. Sen yaptın diye demiyorum tabi ki :) Genel yorum ;) seninle her yerden takipleşiyoruz diye biliyorum.

  Yine de eğer buradan da yazıştığımız bildiğimiz insanlarsa bir sormakta fayda var silmeden önce?

  Sevgiler cnm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi baktım da sanki sert bir üslupla yazmışım gibi gözüküyor halbuki hiç alakası yok :D
   Yanlış anlaşılmasın :) Herhangi bir eleştiri de yok yazımda.
   Düşüncelerimi yazayım derken hiç ifade kullanmamışım sanırım :)
   Seni de seviyorum Derya ;)
   Sevgiler

   Sil
  2. Merak etme canım sert olmadı. Şimdi şuna açıklık getireyim dağınıkçım ben de blog takibini bırakmıyorum. Sen de farkındasındır benim ne kadar aktif bir blog ziyaretçisi olduğumun. Sosyal medyada sildiğim arkadaşların bloglarına yine uğrayıp yorumumu yazacağım ama beni takip etmiyorsa, yani farkında olmaz tamam da ben sürekli beğeni yapıp yorum yazmışsan ve hala etmediyse benim paylaşımımı beğenmiyordur veya zaten bu konularda ben de arkadaşlarıma destek olayım hassasiyeti yoktur. O tarz düşünenleri silmişsem de alınmazlar sanırım. Listem hafifleyince karşılıklı takipte olduğum arkadaşların paylaşımlarını da kaçırmıyorum daha sağlıklı oluyor. Ben de senş seviyrum canım evet her yerde takipleşiyoruz bizim grup sağlam orda sorun yok :)

   Sil
  3. Hem de nasıl! Tanıdığım en aktif bloggersın Derya, diyorum ya gözümde çok yücesin :D Hele de uyumayan 3 çocuğu duyduktan sonra heykelini dikebilirim bak ;) Maşallah sana her anlamda! Ve yine saygı duydum, blogla bir tutmamana. Bence de öyle olmalı..
   Benim de yavaş yavaş arttığından dediğin sorunu yaşıyorum. Kısa zamanda girdiğimden, dostlarımın paylaşımlarını kaçırabiliyorum. Benim de bir temizlik yapmam gerekecek.
   Beni tanıdığını da biliyorum aslında da yazamadan duramadım :) Seviliyorsun ;)
   Öpücükler!

   Sil
  4. Canımsın dağınık yaz yaz sen bu iltifatları :) İnstagram benim için farklı açıdan da önemli spor programı yaptığım hatunları takip edşyorum.

   Sil
 13. :) güzel bir konuymuş bunu çok takmayanlardan biri benim sanırım . Devamlı takip edip yorum yaptığım bir blog vardı beş yıl sonra beni eklemiş :) farkında bile değildim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim de takmamın nedeni bana lüzumsuz zaman harcatması. İnstagramı mecburen kullanıyorum çoğu blog okurum orada.

   Sil
 14. Vallaha benim aklıma gelmişti böyle bir uygulama..Ama geç kalmışım adamlar yapmış :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce yapsaydınız biz de faydalanır zamandan tasarruf ederdik :)

   Sil
 15. İnstagram hesabimla çok ilgilenmiyorum ben. Kim kimi takip ediyo bakmıyorum. Ne hileler yapıyorlar. . Takip ettiğin hesap çoğaldıkça paylaşımları da kaçırıyorsun aslında. Sürekli instagram başında bekleyemezsin ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevdicancım ben instagramı mecburen takip edşyorum spor programı yaptığım bayanlar hep orada. Bu durumda boşa beni takip etmeyen blog hesaplarına artı zaman harcamak istemiyorum.

   Sil
 16. Şahsen ben instagrama bir türlü uyum sağlayamadım. Ama umutluyum bir gün başaracağım!
  Programı twitter'da denemek isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamandan ne kadar tasaruf etsek kardır. Sonuçta karşılıklı takipleştiğimiz arkadaşlara zaman ve enerji harcasak daha iyi olur diyorum ben.

   Sil
 17. Takipçi sayısını arttırmak için uygulanan taktikler yüzünden sosyal ağları kullanmaktan soğudum. Takipçi sayısı arttıktan sonra tavrı değişen çok kişi var maalesef. Bizler gibi iş için bu hesapları kullanan insanları kimse aptal yerine koymaya kalkmasın. Hepimizin vakti değerli sonuçta. Az, öz ve ciddi takipçilerim olsun yeter fazlasına gerek yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız Kader hanım. Ne aptal yerine konmak ne zamanımı boşa harcamak istiyorum.

   Sil
 18. ben farklı bir program yükledim kullanıyorum ancak bazen bakıyorum bazı kişileri benim isteğim dışında silmiş
  bu programda da dikkat edin derim çünkü hayatta çıkartmak istemeyeceğim kişileri silmiş diğer takipçi programı
  hani durup dururken ekledi sonra sildi konumuna düşmeyin kızarken çünkü ben de böyle oldu
  aa niye ekleyip niye siliyorlar diyordum ki karşımdakilerde kullanıyorlarmış
  sonrasında ben sayfamdan eksilenleri fark ettim
  hatta instagramda bir de açıklama yazısı paylaştım ama eminim görmeyen birçok takipçim vardır bana kızan kırılan darılan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lerzan hanımcığım ben de hata olmasın diye twitly nin tesbit ettiklerini listemden tek tek kontrol edip öyle sildim. Bütün bloglara zaten uğrayan ve aktif yorum yazan bir insanım. Sosyal ağda beni takibe almayan ya paylaşımımı beğenmiyordur, ya da bahsettiğim takipçisini çok göstermek isteyen gruptandır. Her iki durumda benim de ekstradan onlara zaman ayırmak yerine o zamanda daha faydalı bir şeylerle uğraşmak ya da aileme o değerli zamanı hediye etmek daha doğru diye düşünüyorum.

   Sil
 19. Ben de ınstagram da yeniyim hala çözemediğim pek çok şey var:) ilginç bir programmış doğrusu. Takipçi olayına hiç takılmadım ama son blog etkinliklerimiz den sonra belki 200 ü geçkin blog ekledi(ben mutlaka beni ziyaret edip eklemiş blogcanları eklerim ama şimdi bakıyorum 200 kişiden sadece 30 40 kişi gelip gidiyor tabii ki hepimizin yoğunlukları oluyor giremediğimiz zaman oluyor ama bir kaç kez uğrayıp bir daha göremediklerim var canları sağ olsun:)
  bakacağım şu programa merak ettim:) sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice hanım haklısınız belirli kişiler birbirimize uğruyoruz ama ben de 400e yakın blog takibe almışım hepsine her gün uğramam mümkün değil. Ancak devamlı yorumlaştığım arkadaşlara öncelik vermek zorundayım. Zaman kalırsa farklı bloglara da uğrayıp yorum bırakıyorum. Benim de kontrol etmemin amacı zamanımın darlığında bir de ekstra harcamak istememek. Beni takibe almamışsa ya paylaşımımı beğenmiyordur ya da farklı bir sebebi vardır.

   Sil
 20. Programi sizden duydum ben de baktim hemen, cok tesekkür ederim.
  Sunu belirtmek isterim, bazen instagram adi ile blog isimleri ayni olmuyor hesaplarin, o yuzden gözden de kacabiliyor..
  Bence bu tarz bir takiplesme icin bir grup kurulabilir ya da yazi paylasilabilir, belki gözümüzden kacmistir, farkedip takip etme sansimiz olur,
  Yaziniz icin tesekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ama ben sildiklerimin hangi bloglar olduğunu bilerek sildim. Gözden kaçabileceğini düşündüğüm kişiler de var onlara birkaç mesaj yazınca farkedip takip ediyorlar zaten. Benim de kaçıyor bazen gözümden. Ama kötü olan takip edşyor sen alır almaz çıkıyor takipten. Hatta bir kişi birkaç kez üstüste yaptı artık görmezden geliyorum.

   Sil
 21. ayyy derya! ben var mıyım, pek bakmıyorum oralara panikledim, twitter ve face de özürlüyüm biraz, otomatik gönderiyorum o yani :)
  Bu arada face linklerini blo gpaylaşımları için bana mail atar mısın, görmüyorum bazen, bilinçli değil... kore.ehli@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Korecim seninle yazışıyoruz bile instagramda aaa twitter ı bilmiyorum bakayım takipleşiyor muyuz ki? Ben twitter çok kullanmıyorum.

   Sil
  2. Takiplesiyoruz batımı canım o gün 😂😂😂

   Sil
 22. Uygulama gerçekten güzelmiş ben instagram ı etkin kullanmıyorum ama özellikler twitter bir çok konu ve habere ulaşmada etkin kullandığım bir sosyal medya hesabım onda bir denemek isterim. Teşekkür ederiz bu güzel paylaşım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Evet listelerimizi düzenli tutunca akış hafifliyor gerçekten takip etmek istediklerimizi görüyoruz.

   Sil
 23. Unfollowgram gibi birşey bu. Twittera pek takılmıyorum. Vaktim çok kısıtlı. Bunları yetiştirirken bile uykumdan kendimden fedakarlık ediyorum. Heryere yetişilmiyor malesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Nilgüncüm. Ben çalışmadığım ve evde zaman ayırabildiğim halde gittikçe daha çok vaktimi almaya başladı. Ben de listemi oldukça temizleyerek biraz olsun zamandan tasarruf etmeye çalışıyorum.

   Sil
 24. Benim de kanayan yaram bu durum. Ben üstüne block'luyorum çünkü beni dışardan da takip etmesini istemiyorum. Bir de bunu yapanlar "sosyal medyada etik davranmak" ile ilgili car car yazmıyorlar mı ağzımı bozasım geliyor:)
  Derdim çok takipçi değil ama bunları yapınca kendimi birilerinin poposunu kaldırmış gibi hissediyorum, hoşuma gitmiyor. Üstelik hakkeden paylaşımlar da göümden kaçabiliyor bu yüzden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de engelliyorum canım. Hklısın herkes kraldan çok kralcı ama bir konuda gerçekleri söyleyince yalnız kalıyorsun. Kimse kimseden değerli ya da üstün değildir her zaman bunu savundum ve savunacağım. Çifte standartlara karşıyım.

   Sil
 25. Tabiki ilgi alanimiza giren hesaplari takip etmek isteriz ama benimde olanlari gorunce sinirim bozulmadi degil. Ama cekilis yapilcagi zaman paylasir misin caniim :) samimiyetsizliginden kacinmamalari ayri bir komik. :/ Yazi coook isime yaradi tesekkur ettim :)

  YanıtlaSil
 26. Blog sayfanı incelerken sağdaki popüler yayınlar başlığı altında bu paylaşım dikkatimi çekti.Bu twitly de ne ki diye merak ettim,hayır gündemden geri kalmayalım maksat ama yazıp paylaşalı bayağı olmuş,ben yeni fark etmişim.Bu konuda tamamen seninle aynı görüşteyim.Hatta ben de bir deneyeyim dedim de aynen dediğin gibi takip edip,paylaşımlarını sürekli beğenip te listesinde olmadığım bir çok insanın blogger arkadaşlar olduğunu fark ettim.Ne garip :) Bence çok ama çok faydalı bir yazıydı,en azından benim için..Sağolasın.

  YanıtlaSil
 27. Sosyal ağlarla alakam yok ama bu takip işinde blogger beni biraz zorluyor.
  Blog avatarlarına tıklanınca (kendini takip etmiyorsa) adresini bulmak imkansız. İsimle adres aynıysa google da çıkabiliyor bazen ama o da kesin değil.

  Bilmiyorum benimle benzer sorunu yaşayanlar var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu konudan cok dertliyim. Birisi takibe aliyor, bulamiyorum sonra takibi birakiyor. Halbuki ya profilde link olmali veya bir yorumla takibe alindigi yazilmali. Bu konuda sana katiliyorum canim 😊

   Sil
 28. Ben bu programı hiç bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kullanmiyorum uzun zamandir hala var mi bilmem 😊

   Sil
 29. Size katilyorum derya hanım başıma bir çok kez geldi bu olay önce takip ettirip sonrada takip edilgidingi anlayınca karşı tarafı takipten çıkarıyorlar anlamıyorum neden böyle yapıyorlar halbuki karşılıklı olsa. Ne güzel bazı kişilerde ne hoşgörü nede saygı var. Buna da şükür diyorum kimse. Kimseyi takip etmek zorunda değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki kimse istemedigini takip etmesin ama takibe alip birakmak ayip bence. Karsimizda insan oldugunu unutuyoruz.

   Sil
 30. Ben de ikisi de yok şükür :) Peki Derya blog için var mı? Ben burayı hiç bilmiyorum. Zaten blogda rumuzlar ile blog isimleri farklı olduğu için tek tek bakmak da zor.. o yüzden bıraktım oluruna. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef blog için yok cnm orayı pek umursamıyorum. Bana gelen dostlara ben de gidiyorum 😊

   Sil
  2. Ha tamam o zaman ben de aynen.. :) <3

   Sil
 31. Bende bir iki kere uygulama indirdim çok samimi olduklarım takip etmiyordu. Takipten çıkınca bana yazdılar meğer uygulama yanlış gösteriyormuş dikkatli olmak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu uygulamaları kullanırken hep kontrol ederim özellikle tanıdığım kişilerse.

   Sil
Daha yeni Daha eski