Sekizinci Gece -- Sebastian Fitzek

Acht Nacht
Bir insanı öldürüp ceza almayacağını bilseydin bu kim olurdu? İki kişinin aday gösterildiği bir cadı avı... 80 milyonun peşinde olduğu iki insan. Sekizinci gece adlı kaynağı bilinmeyen bir web sayfasının düzenlediği bu inanılmaz insan avına kaç kişi katılacak? Tesadüfen bu listede öldürülmek üzere aday gösterilen Ben, ölümden kurtulabilecek mi?

Acht Nacht
Sebastian Fitzek, merak ettiğim bir yazardı. Listeme almıştım ve kütüphaneye kitaplarına bakmaya gittiğimde tesadüfen bu kitabı orada arada fazla gelen veya eski kitapları koydukları bitpazarından aldım. Doğrusu ilk okuduğum kitabı olarak tam bir adrenalin bombası oldu. Normalde bir kitabı bir haftada bitiren ben merakımdan iki günde bitirdim :) İnanılmaz heyecanlı, acaba ne olacak, kaçtılar mı kurtulacaklar mı, cadı avını kim düzenlemiş derken kitap bitti. Tabii şimdi yazarın başka kitaplarını da okuyacağım, umarım Sekizinci Gece ile başlamakla çıtayı çok yüksekten başlatmamışımdır. Üstelik de Mart sonundan beri okuduğum Sarah Lark' ın neredeyse 3bin sayfalık kitaplarından sonra hemen konuya giremem diye düşünüyordum. 
Bir kere konu bana çok orjinal geldi. İnsan hem nasıl olabilir bu cadı avına kim katılır diyor, hem de heyecanla bir adım sonrasını merak ediyor. Yazarın kitapta vurgulamak istediği internet ortamının nasıl bir anda bir tuzak haline gelebileceğini, insanların yalan da olsa anında yayılan haberlerden nasıl histerik bir psikolojiye girebilecekleri. Ve cezasız kalacağını, para kazanacaklarını bildiklerinde kolayca cinayet de işleyebilecekleri. Günümüz sosyal medya ortamını düşündükçe bence haksız da değil :) Düşündürücü ve korkutucu da aynı zamanda. 

Acht Nacht

Sebastian Fitzek Kimdir?

Sebastian Fitzek
Resim kaynağı:https://www.sebastianfitzek.de/autor/


Sebastian Fitzek, Almanya' nın en çok okunan korku, cinayet romanı yazarlarından. Kitaplarında işlediği özgün konular onları listelerin başına yerleştirmeyi başarıyor. Sempatik görünüşüne de bakınca insan bu adam nasıl bu gerilimli kitapları yazıyor diye düşünüyor.
1971' de Berlin' de doğan Fitzek, evli ve 3 çocuk babası. Yarım sömestr veterinerlik ve ceza hukuku okuduktan sonra, kendini radyo dünyasında bulmuş. Kitaplarının konularını gerçek hayattan aldığını söylüyor. Aslında röportajlarını okuyunca oldukça esprili bir kişilik çıkıyor karşımıza ama inanılmaz bir hayalgücü var. Örneğin eşiyle doktora gidip onu beklerken bile, aklına bir kitap konusu gelebiliyor. Travmatik bir çocukluğu olmadığını da belirtiyor, kitaplarında kendi deneyimlerinden hiç bahsetmemiş. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Sürekleyici kitaplar tuğla gibi kalın da olsa şıp diye bitiveriyor ve güzel bir etki bırakıyor. Yazarını da ne güzel tanıtmışsın. Teşekkürler Deryacığım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevdiğim kitap ve filmleri bir başka anlatıyorum sanırım ☺️

   Sil
 2. Bu yazar iyi bir yazar. :) Kurguları vs gayet başarılı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu türü sevenler için gerçekten iyi bir yazar.

   Sil
 3. Ya ben de hep okumak istiyorum bir türlü denk gelmedi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka tavsiye ederim bu türü seviyorsan.

   Sil
 4. fitzek ooooo eveet iyi geriyooo :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski