Jo Nesbo - Machbeth - Kitap TavsiyesiBugün de Jo Nesbo' dan okuduğum üçüncü kitabı yazmak istedim. Oslo' lu yazar Jo Nesbo' nun biraz sıradışı bir kitabı. 

Jo Nesbo - Machbeth - Kitap Özeti

Özel Tim şefi Machbeth, Lady adında lüks bir kumarhane işleten bir kadınla yaşamaktadır. Polis şefi bir uyuşturucu çetesi tarafından öldürülünce ikili, hırslarının ve etrikalarının sayesinde Machbeth' in polis şefi olmasını sağlarlar. Önlerine çıkan ve planlarına engel olacağını düşündükleri herkesi acımasızca yokederler. Machbeth, kendisine son derece bağlı olan özel timi bile kendi emirlerini sorgulamadan yerine getirmeleri için ikna eder.


Hırs ve güç başını döndürmüştür. Aslında uyuşturucu çeteleriyle savaşır gibi görünseler de, herkesi büyük bir uyuşturucu baronu olan Hecate yönetmektedir.


Güç ve iktidar insanın başını döndürünce, gözleri kararıyor ve tek düşüncesi bu gücü kaybetmemek oluyor. Bu uğurda önüne gelen herkesi yoketmeye de hazır oluyor.
Jo Nesbo' dan daha önce Snowman ve Leopard kitaplarını okumuştum ve çok beğenmiştim. Tam da benim sevdiğim gibi cinayetler ve bunu araştıran polisler. Ben de okurken, o bulmacayı çözmeye çalışınca çok heyecanlanıyor ve meraklanıyorum. Machbeth ise, içinde birçok cinayet işlense de polisiye cinayetten çok, polis içindeki entrikaları işliyor. O yüzden iyi yazılmış bir kitap olsa da, tam benim tarzım kitaplardan biri değildi. Evet usta bir kalemden çıkmış bir hikaye, ama polisiye cinayet severler aradaki farkı anlayacaktır. Kitap eleştirmenlerden oldukça iyi yorumlar almış, hatta yaşanılan trajediler Sheakspear' in Machbeth eserine benzetilmiş.
6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Deria, I like Jo Nesbo's books. I've read many his novels.

  YanıtlaSil
 2. Görüşlerin kıymetli. Teşekkür ederiz canııımmmm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben güvenin için teşekkür ederim canım :)

   Sil
 3. İlgi çekici görünüyor. Yorumunuz için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski