Håkan Nesser - Eine Ganz Andere Geschichte-Bambaşka Bir Hikaye
'Erik Bergman' ı öldürmeyi planlıyorum. Bakalım bana engel olabilecek misin?'

Sevgilisiyle tatile çıktığı gün aldığı bu anonim mektup, polis memuru Gunnar Barbarotti' yi şaşırtır. Başta ciddiye almaz, ancak kız arkadaşı Marianne, gerçekten bir insanın hayatının tehlikede olabileceği konusunda onu ikna eder ve meslektaşlarına haber verir. Ne yazık ki geç kalmışlardır. Eric Bergman' ın cesedi bulunur. Tıpkı gelen her mektuptan sonra buldukları cesetler gibi. Tüm bu korkunç olaylar yetmezmiş gibi, katil basına da anonim mektuplar göndererek bilgi vermektedir.
Yıllar önce Bretagne' de tatil yapan altı İsveçli. Tesadüfen karşılaşıp birlikte zaman geçirmeye başlarlar. Beş yıl sonra işlenecek korkunç cinayetlerin başlangıç noktası da bu tatildir.


İsveç' in kibar yazarı Håkan Nesser' den ilmek ilmek işlenmiş bir cinayet romanı Eine Ganz Andere Geschichte. Kibar dememin nedeni kendisini kişisel olarak tanıyor olmamdan değil tabii :) Kitaplarında, Agatha Christie tadında bir nezaket var. Örneğin Jo Nesbo ve Tess Gerritsen kitapları daha agresiv. Diyeceksiniz ki cinayet romanının kibar yazılmışı olsa ne olur, ama farklı kitaplar okuyunca insan aradaki farkı görüyor.
603 sayfalık kitap, bu haftalarda çok yoğun olduğumdan tahminimden uzun sürdü. Bakalım yıllık okuma hedefime ulaşabilecek miyim :)
Gunnar Barbarotti serisi, oldukça ilgi gördü. Eine Ganz Andre Geschichte de bu serinin ikinci kitabı. Türkçe' ye Bambaşka Bir Hikaye olarak çevirebileceğimiz başlığın Türkçesini bulamadım ne yazık ki. Yazarın birçok kitabı Türkçe' ye çevrilmiş bu aralarındaysa da ben bulamadım. Bilen ve yorumlara ekleyen olursa sevinirim.


Okuduğum diğer Håkan Nesser kitapları:

Der Fall Kalman - Kalman vakası
Yalnızlar-Die Einsamen
Das Doppelte Leben Von Herrn Ross-Bay Ross' un Çifte Hayatı

20 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. I like reding detective books very much! Thank you for your nice review!

  YanıtlaSil
 2. Yıllı okuma hedefi demişken ben sınıfta kaldım bu sene... Olsun diyorum, kendimce yine iyi okudum ♥ Sana da keyifli okumalar canımcım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumak da zamanla ilgili canım. Sen de çok severek okuyorsun biliyorum 😊

   Sil
 3. Not edeyim bu yazarı derken umarım aynı şeyi daha önceki kitaplarda da dememişimdir diye düşünmekteyim şu an. Ne olacak benim bu halim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı durumdayız. Goodreads listem doldu taştı 😅

   Sil
 4. 603 sayfa ha, maşallah okuyana da yazana da :))

  YanıtlaSil
 5. Tanımadığım bir yazar ve benim de zaten polisiye kitap almak hiç aklıma gelmiyor. Halbuki okuması çok zevkli olur. Evvelce okumuşluğum vardır. Kuzey ülkelerine polisiye çok yakışıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İskandinav ülkeleri bu konuda çok iyiler ve tüm dünyada polisiye cinayet romanları okunuyor 😊

   Sil
 6. Hakan Nesser biliyorum ama henüz okuyamadım canım. Fakat bu kitabı Türkçe'ye çevrilmemiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eminim çevrilecektir. Türkiye de çok okunan yazarlardan biri 😊

   Sil
 7. seviyon sen bu yazarıııı benim de aklımda bakalıım :)

  YanıtlaSil
 8. Yazarın iki kitabı var elimde. 2020 de okuyacağım ikisini de. Bir araştırayım bu kitabı da :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka tavsiye ederim canım senin de sevdiğin bir tarz 😊

   Sil
 9. İlginç bir kitaba benziyor burada bulabilir miyiz acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili kelebek etkisi, Håkan Nesser'in bazı kitapları Türkçeye çevrildi. Bu da aralarında olabilir 😊

   Sil
 10. Biz toplumda kitap okumanın faydasını konuşa duralım, Derya hanım sizin yazarların kişisel otobiyografilerine dahi hakim olmanız hayranlık verici. Tüm samimiyetimle söylüyorum, kitap ile ne kadar haşır neşir olduğunuz ispatı bu olsa gerek. Gerçekten kutlarım sizi. Darısı bizlere..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Taner bey güzel sözleriniz için. Doğrusu okuduğum bir kitapta önce yazarı merak ederim. Kitap okumaksa çocukluğumdan beri tutkum. Hayatımın olmazsa olmaz alışkanlıklarından. Keşke daha çok okuyabilsem 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski