Sebastian Fitzek - Das Paket - Kitap Tavsiyesi

Das Paket (Paket), Sebastian Fitzek' in okuduğum üçüncü kitabı ve en çok beğendiğim kitabı şimdiye kadar. Genelde bir hafta sürer bu kalınlıkta bir kitabı bitirmem, 3 günde bitiriverdim. Heyecan dozu yüksek, vıcık vıcık yazılmamış akıllıca işlenmiş bir gerilim romanı.

Das Paket-Sebastian Fitzek


Genç Psikiatrist Emma, polis olan eşiyle yaşamaktadır. Bir konferans sonrası gittiği bir otelde saldırıya ve tecavüze uğrar ve saldırgan tarafından saçları kazınır. Bu onu derin bir travmaya sokar. Zaten çocukluğundan beri psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Yaşadığı korkunç olay sonrası kendini eve kapatır ve evinde de inanılmaz güvenlik önlemleri alır. Günün birinde postacı, komşuya vermesi için bir paket getirir. Sokağında yaşayan herkesi tanıyan Emma, adını hiç duymadığı komşuya ait bu paketle dehşete düşer. Ancak sonrasında yaşanacaklar, bunun yanında bir hiçtir. Şüpheli paket onu, zanlıya götürecek midir?

Paket-Sebastian Fitzek


Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek

2016 yılında yayınlanan Paket kitabı, Sebastian Fitzek' in bu alanda ne kadar usta bir yazar olduğunun kanıtı. Tüm kitapları satış rekorları kırıyor, imza günlerinde uzun kuyruklar oluşuyor.  Her ne kadar özel hayatında barışçıl bir insan olduğunu söylese de, Fitzek okurlarına kitaplarıyla uykusuz heyecan dolu geceler yaşatmaktan da keyif alıyor. Ayrıca kendimiz ve ailemiz, ya da sevdiklerimiz tehlikede olduğunda hepimizin içinde uyanmayı bekleyen bir şiddet potansıyeli olduğunu da belirtiyor.
Das Paket-Sebastian Fitzek

Siz hiç yazarın kitaplarını okudunuz mu? Yaz aylarında bir şeyler izlemek bana çok zor geliyor. Zamanın çoğu bahçede geçtiği için, okumak daha cazip oluyor. Yine de goodreads' de kendime koyduğum yıllık okuma hedefime ulaşabilecek miyim çok merak ediyorum :)

Okuduğum diğer Sebastian Fitzek kitapları:

Sekizinci Gece
Noah

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Okumadım. Bizim evde gerilim, polisiye kitapları okumak oğullardan birinin zevkidir. Arada özellikle yaz aylarında ondan alıp okuduklarım olur. Bu güzel bir kitaba benziyor.

  YanıtlaSil
 2. Bu kitap Turkiyede de çok okundu senden yazarı o kadar çok duydum ki kesin okuyacağım artik

  YanıtlaSil
 3. Böyle kitaplar günlerce kafamın içinde dönüyor yine de insan okumaktan kendini alamıyor.

  YanıtlaSil
 4. Bendeki kitaplarını bitirdim yazarın. Bu kitabını da indirimde denk getirip alayım :)

  YanıtlaSil
 5. Evet sonunda okudum konu son derece iyiydi suçlu var mi yok mu varsa kim.kitap boyunca heyecanlanmadı sağladı ama ne yazık ki çeviri edebi özenden yoksundu :(

  YanıtlaSil
 6. Okumadım ama okumalıyım. Bu aralar çok az kitap okuyorum bir kitap elimde baya sürünüyor :(

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski