Entebbe' de 7 Gün - Film Tavsiyesi

Bu filmi izleyeli kaç ay oldu bilmiyorum. Yine milyon tane taslak birikti yazılacak:)

Entebbe' de 7 Gün

Severek izlediğimiz Entebbe' de 7 Gün filmi, 1976'da yaşanan gerçek bir olayı anlatıyor. Tel Aviv' den Paris' e gitmekte olan bir uçak 2 Filistin' li, 2 Alman tarafından kaçırılır. İçinde çoğu İsrail asıllı olan 248 yolcu olan uçak, tutuklu Filistinliler' in serbest kalması için kaçırılmıştır.
Filmden anladığım kadarıyla, çok iyi organize edilmemiş bir kaçırma olayıymış. Sistemli çalışan İsrail gizli servisine karşı pek bir şansları yokmuş zaten.

Entebbe' de 7 Gün

Biz filmi sevdik. Alman teröristlerin değişen duygu durumları, filmdeki diğer yaşananlar fazla allayıp pullamadan sade bir şekilde aktarılmaya çalışılmış.
Tabii eleştirmenler ikiye ayrılmış film konusunda. Kimi Filistinliler' in burada kötü gösterilmeye çalıştığını savunuyor. Ben amaç haklı da olsa, suçsuz insanların kaçırılması veya terör olaylarında öldürülmesine hep karşıyım. Sonuçta onlar yaşanan siyasi gelişmelerden sorumlu olmuyor. Ama tabii kimi insan da şiddet olmadan olmuyor diyor.

Entebbe' de 7 Gün - Film Tavsiyesi

Filmin başrollerinde daha önce Niki Lauda'nın hayatını oynayan Daniel Brühl, Rosamund Pike, Eddie Marsan ve Lior Aschkenazi gibi isimler var.
Olayı bilmiyordum, film sayesinde haberim oldu. Gerçek hikayeleri anlatan filmleri seviyorum, ya siz? Filmi henüz izlemediyseniz bir şans verebilirsiniz.

Bu filmlere de bir göz atın:

Rush
Inglorious Basterds
Blues Brothers

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu filmi öneren başka arkadaşlar da oldu. Olayı biliyorum ve gerçek hikayelerin, hayatların hem kitaplarını hem filmlerini ben de seviyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Gerçek hikayelerin film yada kitap olmasını seviyorum

  YanıtlaSil
 3. Ilk yorum bir anda yayınlanmış oldu :) gerçek olan olayın anlatımında sonunu bilsem de o heyecan ben de güç kaybolmuyor

  YanıtlaSil
 4. İzlemiştim sanırım, beyefendinin oyunculuğunu beğenmiştim.

  YanıtlaSil
 5. Bu filmi seyretmemiştim. Listeme alayım:)

  YanıtlaSil
 6. oooo izlenir buuu hem de daniel bruhl :)

  YanıtlaSil
 7. Selamlar, uçak kaçırma olayı döneminde çok ses getirmiş. Bunu kurgu da olsa ekrandan izlemek, öğrenmek heyecan vericiydi. Entebbe'de 7 gün filmini ben de yakın zamanda izledim en azında 2020'de izlediğimi söyleyebilirim :))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski