Der Augenjäger- Göz Avcısı- Sebastian Fitzek

 

Doktor Suker dünyanın en iyi göz cerrahlarından biridir. Ancak kötü bir yanı vardır: Psikopattır. Gündüzleri insan gözünün en karmaşık operasyonlarını gerçekleştirir. Geceleri kendini özel hastalara adar: kelimenin tam anlamıyla gözlerini açtığı kadınlara. Çünkü onlara tecavüz etmeden önce göz kapaklarını dikkatlice çıkarır. Şimdiye kadar tüm kurbanları elinden kurtulsalar da kısa süre sonra intihar etmiştir. Tanık ve delil yetersizliğinden dolayı polis Alina Gregoriev' den yardım ister. Göz koleksiyoncusu olayındaki bildiklerinden bu yana medyum olarak görülen kör fizyoterapistten, Suker' in sıradaki hastasına dair ipuçları vermesi bekleniyor. Alina istemeye istemeye işin içine girer ve o andan itibaren çılgınlık ve şiddet girdabına çekilir...

İlk olarak "Göz Koleksiyoncusu" nu okuduktan sonra konunun devamını öğrenmesem olmazdı o yüzden hemen "Göz Avcısı"nı da okumak zorunda kaldım. "Göz Avcısı", Fitzek' in gözler serisinin ikinci bölümüdür. İki bölüm de Fitzek gibi kendi kendine yetiyor olsa da, siz de okumayı planlıyorsanız herkese önce "Der Augensammler" ı okumasını tavsiye ederim. Önce "Göz Avcısı" nı okuduğunuzda çok fazla gerilim kayboluyor.

"Der Augenjäger" de göz cerrahı Dr. Suker baş psikopat. Ancak ilk kitaptaki seri katil Göz koleksiyoncusu mu? Kadınlara tecavüz ediyor ve göz kapaklarını alıyor. Sadece bir kadın, ağır bir şekilde travma geçirerek ondan kaçmayı başarıyor. Yakalanan Suker gözaltında. Kör fizyoterapist Alina Gregoriev, ​​polis tarafından ekibe getirilir ve kendisine dokunulduğunda "duru görü" yeteneği olduğu için bilgi almak için Suker' e masaj yapması gerekir. Bunun kendisini ne kadar tehlikeye attığı hakkında hiçbir fikri yoktur.

İlk bölümde olduğu gibi, Fitzek' in okuyucusu defalarca yanıltılıyor. Bunu seviyorum çünkü hemencecik katili bulmak da keyifli olmuyor. Okuru da biraz kıvrandırmak lazım değil mi ama?

İlk bölümdeki karakterlere bu kitapta yeni karakterler de ekleniyor.

İkinci bölümü de okuduktan sonra, çaresiz serinin son kitabını da okuyup sonucu öğrenmek istiyorsunuz. 

Serinin diğer kitapları:

Göz Koleksiyoncusu

Playlist

Yazardan okuduğum diğer kitaplar:

Sebastian Fitzek kitapları

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski