Der Heimweg(Ev Yolunda) - Sebastian Fitzek


 

Bugün cumartesi, akşam 10'dan hemen sonra... Jules Tannberg refakatçi telefonunda oturuyor. Gece geç saatlerde eve dönerken korkan ve rahatlatıcı sesiyle kendilerini Berlin gecesinde güvenli bir şekilde eve götürecek veya acil bir durumda yardım çağıracak bir telefon arkadaşı isteyen kadınlar için gönüllü bir telefon hizmeti.

Bu güne kadar gerçekten yaşamı tehdit eden bir durum olmamıştır. Jules'un Klara ile konuştuğu güne kadar...

Genç kadın çok korkmuştur. Daha önce kendisine saldıran ve yatak odasının duvarına kanla tarih yazan bir adam tarafından takip edildiğini düşünüyor: Klara' nın ölüm yıldönümü! Ve o gün iki saatten az bir süre sonra gelecek...


Gizemli, baskıcı, sinir bozucu: çok satan yazar Sebastian Fitzek'in bugüne kadarki en korkunç psikolojik gerilimi kabul ediliyor bu kitap. Türkçe çevirisi var mı bulamadım ama ev yolunda gibi çevrilebilir.

Almanya'dan beni takip eden okurlarım heimwegtelefon sayfasından tüm bilgilere ulaşabilirler. Avusturya'da da Viyana'da 02622 / 373-333 numaralı telefon bu amaca hizmet ediyor. Gönüllülerin çalıştığı bu telefon hizmeti, akşamları tek başına bir yerden bir yere giden kadınlara yardımcı olmak amacını taşıyor. Kendilerini birinin takip ettiğinden şüphelenen, korku içinde olan, veya tacize uğrayan her kadın arayabilir. Buradaki görevliler acil durumda yardımcı olabilecek yetkililere ulaşarak sizi olası bir tehlikeden koruyabilir.

Yazardan okuduğum diğer kitaplar:

Das Paket

Noah

Sekizinci Gece

Ruh Kırıcı

Uyurgezer

Das Geschenk ( Hediye)

Joshua Profili

Die Blutschule-Kanlı Okul

Die Therapie

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. bu adamın bir çok kitabını bende okudum. gerçekten çok usta bir kalem. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet yazarın çok kitabı var gerçekten usta bir yazar.

      Sil
Daha yeni Daha eski