The Revenant - Film Tavsiyesi
 The Revenant filmi:

1820'lerde efsanevi avcı Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), Kaptan Andrew Henry (Domhnall Gleeson) liderliğindeki bir keşif gezisiyle Amerika Birleşik Devletleri'ni dolaşarak Missouri Nehri'ni keşfeder. Nehir kenarında dikkatsiz bir an yaşar - bir boz ayı onu fena halde yaralamak için bunu kullanır. Ölümcül bir şekilde yaralanır.  John Fitzgerald (Tom Hardy) ve genç Jim Bridger (Will Poulter) dahil olmak üzere arkadaşları, olaydan kurtulacağına inanmazlar ve kamplarının yakınında yerlileri gördüklerinde tereddüt etmezler. Ağır yaralı adamın tüfeğini, bıçağını ve diğer teçhizatı alıp kendi haline bırakırlar ama şaşırtıcı bir şekilde Glass hayatta kalır ve onu geride bırakanlardan intikam almaya yemin eder. Yaralı maceracı onları aramak için buzlu dağların arasından geçer ve amansız bir ölüm kalım savaşı verir...

Bu filmi izleyeli en az 5 yıl olmuş ama nedense taslaklarda kalmış bir türlü yayınlamamışım:) Oysa ki çok beğenerek izlediğimiz, kaliteli bir yapım. Genel olarak Leonardo di Caprio eşimin de benim de sevdiğimiz bir oyuncu. Doğaya, dünyanın korunmasına dikkat çekmek için çektiği filmler nedeniyle de takdiri hak ediyor. Bu filmindeki rolüyle de en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü almış. 

Film çekilirken çetin doğa koşulları ve soğuk nedeniyle tehlikeli durumlarda da kalmış ünlü oyuncu.

Eski bir film ama izlemediyseniz mutlaka tavsiye ederim. 

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Jackie

Victoria & Abdul

Cloud Atlas

Army of Thieves

11 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Yanıtlar
  1. Yes this is really an interesting film dear I recommend it 😊

   Sil
 2. Gördüm ama sevmezmişim gibi gelmişti konusu. Ama Devrim ve deniz severler bunu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tarzım da değil aslında ama ben bile sevdim ☺️

   Sil
 3. leo günümüzün en iyi amerikalı oyuncusu bencesi de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Çoğu kadının aksine yakışıklı bulmuyorum çocuksu bir yüzü var ama oyunculuğuna diyecek yok. Rollerini yaşıyor gerçekten de. İlk Titanic filmini izlerken eşime bu çocuğun geleceği parlak demiştim tahminimde yanılmadım.

   Sil
 4. Zamanında sinemada izleyip çok sevmiştim ben de. Leo bu filmle Oscar'ı alınca ne sevinmişti herkes :)

  YanıtlaSil
 5. Dicaprio nun instagram sayfasını seviyorum, sadece doğayla ilgili şeyler paylaşıyor.

  YanıtlaSil
 6. Bu film beni sıkmıştı biraz. Bir süre sonra adamın ölmesini dileyerek izledim :-) O kadar tehlikeyi atlatması inandırıcı gelmemiş, sinirimi bozmuştu.

  YanıtlaSil
 7. Yayınladığı dönem de çok konuşulmuştu bu film

  YanıtlaSil
 8. Oyuncu kadrosu güzel bir filme benziyor. Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy başarılı oyuncular. Ki özellikle Tom Hardy Mad Max ve Venom filimleriyle iyi çıkış yakalamış bir oyuncu. Akşama film keyfine dahil edip bu filmdeki performansını da görmek iyi olacak.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski