Jackie - Film Tavsiyesi

 
John F. Kennedy (Caspar Phillipson) Ocak 1961'de Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. Başkanı olarak göreve başladığında, Jacqueline "Jackie" Kennedy (Natalie Portman) First Lady olur. First Lady sıfatıyla Jackie Kennedy, kısa süre içinde sofistike, güzelliği ve zarafeti ile bir nesil için bir idol ve Beyaz Saray'ı bir cazibe merkezine dönüştüren yaşayan bir efsane haline gelir. Ancak gerçekleşen rüya, 22 Kasım 1963'te John F. Kennedy'nin Dallas şehrinden geçerken vurularak öldürülmesiyle aniden sona erer. Kocasının ölümüne ilk elden tanık olan Jackie, çocukları için güçlü olmak zorundadır.Pablo Larraín'in biyografisi öncelikle, John F. Kennedy'nin ailenin yazlık evi olan Hyannis Limanı'nda öldürülmesinden sadece bir hafta sonra gerçekleşen Time Magazine' de Jackie Kennedy ile yaptığı röportaja odaklanıyor. Burada sadece suikast girişiminin kendisini değil, Beyaz Saray'a dönüşünü, kocasının cenazesinin hazırlıklarını ve tabutuna eşlik ettiği Arlington Ulusal Mezarlığı'ndaki cenazesini de hatırlıyor. Ayrıca apar topar çocuklarıyla beyaz saraydan ayrılmak zorunda kalışı da onu çok üzüyor.

Herhalde Amerika'nın en ünlü first ladylerinden biri idi Jackie Kennedy. Daha sonra ünlü milyarder Onassis'le evliliği ve ölümüne kadar manşetlerden inmedi hep ilgi odağı oldu. Natalie Portman bu tarz dramatik rollerin altından iyi kalkıyor. Jackie rolüne de bence çok yakışmış. 

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Cloud Atlas

Army of Thieves

Feel the Beat

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. izlemedim izliycem oleey :) diana gibiii :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de izlememişim. İzleyeceğim. Sevgiler…

  YanıtlaSil
 3. Biyografi filmlerini seviyorum. Natalie Portman'ın afişteki kırmızı elbiseli fotoğrafını görmüştüm. Elbise de kendisi de çok hoş görünüyor. Mutlaka izleyeceğim. Öneri için teşekkürler :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbise çok güzel gerçekten de modası geçmeyenlerden.

   Sil
 4. İzledim bu filmi ve çok beğendim oyunculuğunu Nathalie Portman' ın.. izlemeye değer bir film.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de rolüne çok uymuş başarılı bir seçim olmuş.

   Sil
 5. Filmi not aldım.Uygun zamanda izleyeceğim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski