Mrs. Agatha Christie - Ünlü Yazarın Esrarengiz Kayboluşu Dünyaca ünlü polisiye yazarı Agatha Christie, eşinin onu aldattığını öğrendiğinde esrarengiz bir şekilde ortadan yok olur ve günlerce bulunamaz. Mrs. Agatha Christie romanı işte bu esrarengiz olaydan ilham alarak yazılmış.

Mrs. Agatha Christie (Spoiler İçerir!!!)


Aralık 1926'da Agatha Christie kaybolur. Müfettişler boş arabasını derin, karanlık bir göletin kenarında, içinde kürk mantosuyla bulurlar; bu, buz gibi soğuk bir gece için alışılmadık bir durumdur. Birinci Dünya Savaşı gazisi olan kocası ve kızları onun nerede olduğunu bilmiyor ve İngiltere, polisiye yazarı için eşi benzeri görülmemiş bir insan avı başlatıyor. On bir gün sonra, tıpkı kaybolduğu gibi gizemli bir şekilde yeniden ortaya çıkar. Hafıza kaybı yaşadığını iddia ediyor ve yokluğuna ilişkin hiçbir açıklama yapmıyor. O zamanlar ne olduğunu bugüne kadar kimse bilmiyor. Marie Benedict, başlangıçta mutlu olan, ancak Agatha'nın başarısı arttıkça giderek bozulan bir evliliğin öyküsünü anlatıyor. Sadakatsiz kocası araştırmacılardan bilgi sakladı mı? Eşini aldattığı için bu durumun ortaya çıkmaması için neler yaptı?

Agatha Christie'nin ortadan kaybolması belki de onun en heyecan verici vakasıdır. Marie Benedict bu olayı heyecanla okunacak bir roman haline getirmiş. Neredeyse ünlü yazarın romanları tadında bir kitap ortaya çıkmış.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Agatha Christie- En Sevdiğim Yazar ve İlk Polisiye Romanı

Agatha Christie-Der Letzte Jocker

Agatha Christie' nin Tüm Eserleri

Agatha Christie-Morfin


6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu yazar oldukça ilgimi çekiyor; ortaokulda ingilizce bazı kısa hikayelerini okuma dersinde okurduk ne yazık ki bir türlü seneler sonra eserlerini okuma fırsatı bulamadım ancak okumayı diliyorum. Kaleminize saglık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Agatha Christie mi Marie Benedict mi 😊. Ben Agatha hayranıyım hemen her kitabını okudum.

   Sil
 2. "Agatha Christie'nin On Bir Kayıp Günü"... Bu kitap da çok güzeldir.
  Sevgiler Derya...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski