Agatha Christie - Morphium(Morfin) - Kitap Tavsiyesi


Tek başına yaşayan ve hayatta iki yeğeninden başka kimsesi olmayan Laura Welman'ın ani ölümünün ardından, ona yardımcı olan genç Mary Gerrard da , ölümcül bir doz morfin nedeniyle ölür. Failin Elinor Carlisle, Laura Welman'ın servetinin tek varisi ve yeğeni olduğuna inanılır. Başlıca sebebi Mary Gerrard' ı nişanlısından kıskanmasıdır. Elinor'un doktoru Peter Lord, bu suçlamalara inanmaz ve ünlü dedektif Hercule Poirot'tan yardım ister. Başlangıçta tamamen açık olan bir dava aniden çelişkili bir hal alır. Poirot'un  "gri hücreleri" kimsenin farkında varamadığı bazı ipuçları ve bağlantılar bulur. Katil gerçekten Elinor mudur, yoksa işin içinde çok eskiye dayanan başka sırlar mı vardır?


En sevdiğim yazar Agatha Christie' nin tam tüm kitaplarını okudum dediğimde yeni bir kitabıyla karşılaşıyorum. Aslında seviniyorum da okumadığım bir kitabını keşfedince. Zaman zaman eskiden okuduklarımı da tekrarlamak beni bıktırmıyor. Morfin de daha önce okumadığım ve kütüphanede zaman zaman elden çıkarmak istedikleri kitaplar için düzenlenen bitpazarından aldığım bir kitaptı. Bu bit pazarında ya yıllarca okunmamış veya kütüphanede aynısı olan kitaplar inanılmaz ucuz bir fiyata satılıyor. 


İlginizi çekebilir: Agatha Christie' nin Tüm Eserleri6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. morphium deyince adına ben de okumadığım bir kitap sanmıştım ama okumuşum tabi ki orjinal adı farklıymış...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçe isimleri bulmakta zorlanıyorum bazen, o kadar orjinale uzak isimler veriliyor ki 😂😂😂

   Sil
 2. Agatha Christie efsanedir. Beni en çok etkileyen kitabı "Beklenmeyen Misafir" isimli romanı olmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Agatha Christie modası geçmeyen klasık yazarlardan. Ben kitaplarını ve tarzını seviyorum beni de cinayet romanları ile tanıştıran ve sevmemmi sağlayan yazar:)

   Sil
 3. Bu yazarı seviyorum ama bu kitabını okumamıştım 😊 teşekkürler paylaşım için...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman okumadığımız bir Agatha Christie kitabı bulunuyor. Ben de şaşırıyorum o kadar kitabını okudum hala sürpriz bir kitap çıkıyor karşıma :)

   Sil
Daha yeni Daha eski