Auris - Vincent Kliesch - Kitap Tavsiyesi

 

Auris - Vincent Kliesch - Kitap Tavsiyesi

Sebastian Fitzek in bir fikriyle ortaya çıkan kitabı Fitzek yazsa bu kadar tarz olarak benzeşebilirdi. Kütüphanede arada bir düzenlenen bit pazarından aldığım Auris adlı kitabı Vincent Kliesch yazmış. Şu anda Almanya'da polisiye, gerilim ve cinayet konulu kitapları en çok satan iki yazarın başarılı bir işbirliğinden ortaya çıkan Auris, ilginç ve polisiye alanında pek kullanılmamış bir konuyu ele alıyor.

Ünlü adli fonetikçi Matthias Hegel, duyduğu seslerdeki en ufak titreşimlerden bile cinayet davalarını çözme konusunda uzmandır. Ancak Berlin'li fonetikçi ve doktor Hegel, bir cinayet işlediğini itiraf ederek ömür boyu hapse mahkum olmuştur. Masum mahkumların rehabilitasyonunda uzmanlaşmış radyocu Jula Ansorge, Hegel'in masumiyetine inanmakta ve davayı araştırmaktadır. Kendi hayatını da tehlikeye atacağı bu macera nasıl sonuçlanacaktır?

Auris - Vincent Kliesch - Kitap Tavsiyesi


Auris, Latince'de kulak anlamına geliyor. Fonetik kitapta ağırlıklı olarak konu edildiği için isim olarak da uymuş. Üç kitaplık serinin ilki. Fitzek'in bu alandaki başarısı tartışılmaz ve yazarın hayranları için Vincent Kliesch de oldukça tatmin edici bir alternatif olacaktır.Sebastian Fitzek'in fikir babalığı hariç kitap üzerinde başka çalışması var mı bilmiyorum; ama reklam kampanyasını oldukça destekledi ve kendi sayfası ve sosyal hesaplarında da tanıtımını yaptı. Ayrıca tanıtım klibinde Dark dizisinden tanıdık bir isim de rol aldı :) Kitap heyecanla okunan, hatta bitince devamı neden yok diye düşündüren kitaplardan. Yayınlandığı yıl, yılın kitabı seçilmesi de bunu kanıtlıyor. Diğer iki kitabı da okuma listeme aldığımı söylememe gerek yok sanırım:)


Vincent Kliesch

Auris - Vincent Kliesch - Kitap Tavsiyesi


Vincent Kliesch, Berlin'de doğdu. Liseden mezun olduktan sonra restoran uzmanı olarak eğitim aldı ve ardından birkaç yıl gastronomi alanında çalıştı. Hemen büyük başarı kazanan ilk gerilim filmi The Purity of Death'in fikri doğdu. Vincent Kliesch yazmadığı zamanlarda, sunucu ve stand-up komedyeni olarak sahneye çıkıyor. Her gün izleyiciyi eğlendirdiği Babelsberg Film Parkı ve efsanevi Quatsch Komedi Kulübü, bir şovmen olarak kariyerinde sadece iki durak.

Sebastian Fitzek'ten okuduğum kitaplar:

Uyurgezer

Das Paket

Noah

Sekizinci Gece

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. This sounds like a really interesting read! Thank you for sharing your thoughts on this!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. If you like criminal books it is deffinately a perfect book.

   Sil
 2. Polisiye sevenler için güzel bir seçenek sunmuşsun Deryacığım. Kitabın kapağı da dikkatimden kaçmadı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabın kapağı çok orjinal. Ses dalgaları şeklinde düşünülmüş kesik kesik zaten kapak da. Ben de çok beğendim:)

   Sil
 3. Teşekkür ederim, not alıyorum. 🙏🍀

  YanıtlaSil
 4. Polisiye kitapları severim kullanılmamış bir konuyu ele alması güzel olmuş. Mutlaka bakacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap sayesinde konuya ilgi duydum gerçekten bu sayede polislerin ortaya çıkarabildiği gerçekler şaşılacak şeyler. Son derece ilginç bir bilim dalı. Belki psikologlar da kullanıyordur.

   Sil
Daha yeni Daha eski