Gerilim Romanlarının Usta Kalemi Fitzek' ten - Mimik

 


Korkma! Kendin dışında kimseden...


Sebastian Fitzek'in,  bir yüz rezonansı uzmanı hakkındaki olağanüstü psikolojik gerilim kitabı Mimik. Fitzek, bu kitabında da okurlarını hayal kırıklığına uğratmıyor ve heyecan dorukta okunacak bir romanla bizi baş başa bırakıyor. 

Mimik (Spoiler İçerir!!!)

Ağzın köşesindeki küçük bir seğirme, gözbebeğindeki en küçük değişiklik, kişinin gerçek benliğini “okuması” için yeterli: Hannah Herbst, insan vücudunun gizli sinyalleri konusunda uzmanlaşmış, Almanya'nın en deneyimli yüz rezonans uzmanıdır. Bir polis danışmanı olarak halihazırda çok sayıda şiddet suçlusunun yakalanmasına katkıda bulunmuştur.


Ancak bir operasyon sonrası hafıza kaybının sonuçlarıyla boğuşurken, kariyerinin en korkunç vakasıyla karşı karşıya kalır: Daha önce tamamen suçsuz olan bir kadın, ailesini vahşice öldürdüğünü itiraf eder. Sadece küçük oğlu Paul hayatta kalmıştır. Anne, itirafının ardından hapishaneden kaçmayı başarır. “Ölüm görevini” tamamlamak için oğlunu mu arıyor? Hannah Herbst'ün elinde anneyi mahkum etmek ve Paul'ü kurtarmak için yalnızca kısa bir itiraf videosu var. Sorun: Videodaki katil Hannah'nın ta kendisi!


Tek çıkış yolu onun beyninin derinliklerinde...


Sebastian Fitzek' ten okuduğum diğer kitaplar:4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski