Natrium Chlorid-Q Departmanı 9. Kitap

 30 yıldır cinayet işleyen ve yakalanmayan bir katil... Özel Departman Q'nun dokuzuncu vakası.Bir kadın 60. yaş gününde intihar eder. Onun ölümü, Marcus Jacobsen'i en iyi araştırmacısı Carl Mørck ile bir araya getiren 1988'deki çözülmemiş bir davanın yeniden açılmasına yol açar. Carl, Assad, Rose ve Gordon'un bu davanın Özel Departman Q'nun sınırlarını zorlayacağı hakkında bir fikirleri yoktur ama pes etmezler: Otuz yıldır insanlar, cinayet işlediği kanıtlanmadan öldüren kurnaz bir katilin kurbanı oldular. Kurbanları ve ölüm zamanını dikkatli ve kesin bir şekilde seçiyor. Otuz yıl boyunca kimse onu durduramadı. Ve eski bir vaka, avının kokusunu almış zehirli bir yılan gibi Carl'a doğru ilerliyor...

Karışık okumaya başladığım özel q departmanı kitaplarını bu yıl bir sıraya sokup okudum. Son iki kitabı da bitirmek üzereyim. Mayıs ayı gibi serinin en son kitabının da yayında olması bekleniyor. Carl' ın başı son kitapta büyük bir dertte olduğu için merakla yeni kitabı bekliyorum tabii ki.

Sadık bir okur olarak kitaplarımı ya arkadaş tavsiyesi, ya kitap blogları veya sevdiğim yazarları takip ederek seçiyorum. Siz hangi kitaba başlayacağınıza nasıl karar veriyorsunuz? Yorumlarda paylaşırsanız sevinirim:)

Özel Departman Q serisinin tüm kitapları:

Hücre-Erbarmen

Sülün Katilleri-Schändung

Erlösung

Verachtung

Erwartung

Verheissung-The Hanging Girl

Selfies

Opfer 2117

Natrium Chlorid

Verraten

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. blog arkadaşlarımızın blog yazıları ve insta paylaşımlarından çok sevdikleri kitapları seçiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bloglar sayesinde pek çok kitap buldum senden de fikir alıyorum bu konuda 😊

   Sil
 2. Bu kitapların Türkçe çevirileri var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet var bu sanırım aynı isimle çevrildi. Diğerlerinin Türkçe ismini yazmıştım. Özel departman q serisi olarak geçiyor 9 kitap.

   Sil
Daha yeni Daha eski