Luckiest Girl Alive
Jessica Knoll' un aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan Luckiest Girl Alive' da başrolü Mila Kunis oynuyor. Ani FaNelli (Mila Kunis) büyük bir kadın dergisinde gazeteci olarak çalışıyor. Tasarımcı kıyafetleri giyip şık ofisinde her gün başarı merdivenlerini tırmanıyor. Ayrıca bir süredir mutlu bir şekilde birlikte olduğu Luke Harrison (Finn Wittrock) ile rüya gibi bir düğünü yaklaşıyor. Dışarıdan bakıldığında tek yol dik bir şekilde yukarıya doğru çıkıyor gibi görünüyor. Ancak genç kadını arka planda rahatsız eden bir sırrı var. Okul döneminde yaşadığı korkunç bir olay sonrası adını dahi değiştirmiş ve yeni bir hayata başlamıştır. 

Ancak o yıllardaki olayı konu alan bir belgesel için onunla da görüşüldüğünde geçmişin karanlık anıları yeniden su yüzüne çıkar. Bastırmaya çalıştığı tüm olaylar yeniden kabusu olur.

Mila Kunis' i genelde komedi filmlerinde izlemiştim. Bu oldukça dramatik hikayede de başarılı buldum. Eleştirmenler çok satanlar arasında giren romanın film uyarlamasını yüzeysel bulsa da bence verilmek istenen mesaj son derece açık. Kurban olarak utanmayı gerektiren bir şey yok. Genel olarak bir olayın kurbanları utanç duyar ve olayı ört bas etme eğilimine girer. Çevre de aman toplumdaki yerin sarsılır, işin tehlikeye girer diye baskı yapar sıklıkla. Oysa asıl utanması gereken faillerdir.

Biraz ağır bir tempoda ilerlese de filme bir şans verilebilir kanısındayım. 


Bu filmleri izlediniz mi:

We Have a Ghost

Astrid

Wonder

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. listemde bu ama ağır diyon yanii :) red rooms öğütleriim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlenmeyecek gibi değil bence bir şans ver Mila nin hatırına ☺️

   Sil
 2. Çok ağır ilerliyorsa sıkar ya hu! Komedi filmlerinde oynayan biri nasıl bu ağır tempolu filmde başrol oynamış ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar da ağır değil. Aslında ben Mila yı başarılı buldum bu rolde 😊

   Sil
 3. hızlı akan bir şeyler bakarız :) teşekkürler paylaşım için, bu arada ben seninle goodreads te arkadaş değilmişim üzüldüm:( sevdiklerinle nice sağlıklı yıllar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun değil Goodreads i daha düzenli olabilmek adına kullanıyorum. Ben de mutlu bir yıl dilerim ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski