Wonder-Harika Bir Film Tavsiyesi

 Mucize-Wonder, Stephen Chbosky'nin yönettiği, Jacob Tremblay ve Julia Roberts'ın başrol oynadığı bir drama. 2017 yapımı bir film olmasına rağmen ben ancak geçtiğimiz yaz izleme fırsatı buldum. İzlemediyseniz mendilleri hazırlayıp filme bir şans verin derim.Görsel: filmstars.deWonder, RJ Palacio'nun ilk kez okula gittiğinde kabul edilme arayışı içinde olan yüz deformasyonu ile doğmuş bir erkek çocuk hakkındaki aynı adlı çok satan romanının sinematik uyarlamasıdır.

Wonder Konusu ve Film Hakkında Bilgiler (Dikkat Spoiler İçerir!!!)


August 'Auggie' Pullman'a (Jacob Tremblay) tamamen fiziksel bir bakış açısıyla bakarsanız, onu normal bir çocuk olarak tanımlamak zordur: Doğumundan itibaren yüzünde büyük şekil bozuklukları vardır. Şimdiye kadar ebeveynleri Isabel (Julia Roberts) ve Nate (Owen Wilson) tarafından az çok dış dünyadan saklanmış ve özel olarak ders verilmiştir.


Ancak yeni okul yılıyla birlikte bu durum değişmek üzeredir çünkü Auggie artık Beecher Hazırlık Okulu'nda beşinci sınıfa devam edecektir. Kendisi de bu değişime derinden önem verir çünkü bir insan olarak kabul edilmek ve artık bir canavar olarak görülmemek istemektedir. Belki birkaç arkadaş bile edinebilir? Yazar R.J.'nin 2012 tarihli Wonder romanı. Yazar Palacio (Raquel Jaramillo'nun takma adı)' nun bu romanı kısa sürede en çok satanlar arasına girdi. Kitapta algı değişiminin öyküsü farklı açılardan anlatılıyor.


Çocuk kitabı Wonder' i 2015 yılında orijinal hikayeyi üç yeni bakış açısını içerecek şekilde genişleten Auggie ve Ben: Üç Harika Hikaye kitabı izledi. Ayrıca her gün için iyi ilkeler içeren 365 Days of Wonder: Mr. Browne's Book of Precepts adlı yan kitap da var.


R.J. Palacio daha önce Natalie Merchant'ın Wonder şarkısını kitabının ilham kaynağı olarak göstermişti. Bea Miller film için Brand New Eyes adlı tema şarkısını besteledi.


Kitapta ve Wunder filminde Auggie'nin yaşadığı hastalığın adı Treacher Collins Sendromu'dur. Jacob Tremblay ve ailesi, bu hastalıkla yaşayan çocuklarla önceden tanıştı. Jacob'ın kız kardeşi Emma ve babası Jason da filmde küçük rollerde yer alıyor.

En son izlediklerime bir göz atmak ister misiniz?

Astrid

Die Therapie

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. keyifle izlediydim bunu :) julia yaa stepmother filmi yaa çok fena güzel :)

  YanıtlaSil
 2. Çoook güzel bir film. Herkes izlemeli :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef bu hastalık olmasa da o kadar çok insan mobbinge uğruyor ki...

   Sil
 3. Ben de ilk izlediğimde çok beğenmiştim. Hala televizyonda denk gelirsem izlerim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski