Die Therapie - Amazon Prime' da Sebastian Fitzek

 


Geçtiğimiz günlerde Amazon Prime' da Sebastian Fitzek' in ilk romanından uyarlanan mini dizi Die Therapie' yi izledim. Daha önce kitaptan da bahsetmiştim belki hatırlarsınız. 

Psikiatrist Viktor Larenz' in kızı Josy kaçırılır ve hayatı bir daha eskisi gibi olmaz. Kitabın detaylarını ilgili yazımdan okuyabilirsiniz.Dizi gerçekten çok kaliteli olmuş. Son yıllarda özellikle Netflix ve Amazon gibi kanallar için yapılan Alman dizilerini çok iyi buluyorum. Dizide farklı dizi ve filmlerden tanıdığımız sürpriz isimler var. Örneğin başroldeki Viktor Larenz rolünde Stephan Kampwirth' i Dark' tan tanıyoruz. Bu role cuk oturmuş bence. Son günlerde izlediğim bir Sebastian Fitzek röportajında da yazar gerçekten Kamprwirth' ten başka bir oyuncuyu bu rolde düşünemiyorum izledikten sonra diyor. 


İkinci sürpriz isim News of The World filminde Tom Hanks' e eşlik eden Helena Zengel. Aradan geçen birkaç yılda büyümüş ve hoş bir genç kız olmuş. Umarım kariyeri başarıyla devam eder.

Diğer önemli rollerde Tristan Pütter ( Dr. Martin Roth), Andrea Osvárt (Isabell Larenz), Emma Bading (Anna Spiegel), Martine Eitner Acheampong (Ines Mergentheimer), Samir Fuchs (Wolfgang Rieger) gibi isimler var.

Tristan Pütter, Martine Eitner Acheampong ve Emma Bagind de dizinin parlayan oyuncuları. İzleyenler olursa kimleri beğendiklerini merak ediyorum. Yorumlarda paylaşırsanız sevinirim. 

Korkunç hikayelerin sempatik ve nazik yazarı Sebastian Fitzek


Röportajında Sebastian Fitzek' e neden dizinin senaryosunu yazmadığı sorulduğunda, yıllar önce denediğini ama senaryo yazmanın ona göre olmadığını anladığı için vazgeçtiğini söyledi. Ancak dizinin hem senaryosundan hem de oyunculardan memnun kalmış. Ayrıca korku ve cinayet romanları okumayı sevenlere de iyi bir haberi var. Aslında bu bir anlamda delarj olma şekliymiş. Gerçek hayatta olmasını istemeyeceğimiz şeyleri kitapta okuyarak stres atıyormuşuz. Yani kendi adımıza kaygılanmamıza gerek yok :)

Dizinin sonu kitaptan farklılık gösterse de, Fitzek hayranları seveceklerdir. Ayrıca kitabı okuma imkanınız olamadıysa Amazon' da Türkçe altyazılı da izleyebilirsiniz. Dublajı var mı bilmiyorum bazı dizilerde oluyor.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kitabına bayılmıştım dizisine de bakmak lazım.

  YanıtlaSil
 2. iyiydi ivit bir dolu iyi gerilim dizisi var yaaa izle izle bitmiyorlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında gerilim filmi sevmiyorum ama bu Fitzek diye izledim güzel olmuş gerçekten 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski