The Hanging Girl- Jussi Adler Olsen 

Verheissung-The Hanging Girl: Carl Mørck' un ve Özel Birim Q'nun Altıncı VakasıAğaçta bir kadın cesedi... Krizlerle dolu, küreselleşmiş bir dünyada kurtuluş vaatleri arayan insanlar. Sözde dini mezhepler, ortadan kaybolan kadınlar ve iddialı hedeflere sahip son derece zeki, karizmatik bir manipülatöre götüren çözülmemiş bir ölüm. Özel Departman Q' dan Carl Mørck ve ekibinin altıncı vakası, dahil olan herkesi hem profesyonel hem de özel olarak sınırlarının çok ötesine taşıyor.

Kitabın İngilizce adı The Hanging Girl, Almanca ise Verheissung. Türkçe çevirisini bulamadım ama belki farklı bir isimle çevrilmiştir. Jussi Adler Olsen kitapları bana biraz Hakan Nesser kitaplarını hatırlatıyor. Özel birim Q serisini de sevdim. İnsan seri kitapları okurken kahramanlara da alışıyor sanki tanıyormuş gibi hissediyor. 

Bu kitaptaki sır oldukça geçmişe dayanıyor ve kahramanlarımız bilmeceyi çözmek için oldukça zaman harcıyorlar ancak her zaman olduğu gibi vazgeçmiyorlar. Artık çözülemez diye düşünülen eski vakaları başarıyla sonuca ulaştıran özel birim Q için bulunmaz bir fırsat.

Yazardan okuduğum diğer kitaplar:

Selfies

Kurban 2117

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. I don't know if there is an Italian translation for this novel and in fact I haven't seen this author in the libraries but the plot seems very interesting. I am not a fan of thrillers but I have many friends that are and it could be a wonderful gift.

  YanıtlaSil
 2. Polisiye okumayı seviyorsun Deryacığım :))

  YanıtlaSil
 3. Özel Departman Q 2 tane filmini izledim bu seriden. Kitapları baktım kütüphanede yoktu.

  YanıtlaSil
 4. İlginç geldi Derya, teşekkür ederim paylaşım için, hiç okumadığım bir yazar, işin kötüsü Hakan Nesser de okumadım, ama aldım kayda :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski