Selfies - Jussi Adler Olsen - Kitap Tavsiyesi

''Michelle bakışlarını bekleme odasında dolaştırdı. Sandalyeleri işgal edenlerin hepsi ona göre aptallardı. Yıpranmış ayakkabıları ve aptal şapkalarıyla ortalıkta dolanıyorlardı ve berbat görünüyorlardı. Kamu sektörünün onun gibi biri için parasının bitmesi onların suçuydu, Michelle'e göre...''

cinayet romanı

Selfies

 

Michelle, Jazmine, Denise ve Birna devletten sürekli işsizlik parası alan ve çalışmak istemeyen genç kadınlardı. Onlardan sorumlu olan sosyal görevli bu duruma çok içerliyordu. Hepsi teker teker ortadan yok olsa ve devletin parasını boşa harcamasalar nasıl olurdu? Belki de bu konuyu kendi ele almalıydı.

Mörk serisinin 7. kitabı Selfies tek başına da bağımsız okunabilir. Rose, Q departmanında çalışan bir memuredir. Geçmişi ve akıl hastalığı ortaya çıkar ve tuhaf davranışları nihayet anlaşılır hale gelir. Bu arada, soruşturma ekibi, birkaç mevcut cinayet vakasıyla dolaylı olarak bağlantılı olan eski bir vaka üzerinde çalışırken,  beş ayrı vakayı çözer .

Bu kitapta okuyucu, bir suçlu ararken karanlıkta el yordamıyla hareket etmiyor. Her zamanki uygulamasının aksine, Adler Olsen mevcut cinayet serisinin failinin perspektifinden onun siyah ruhu hakkında fikir veriyor. Bir psikiyatrın oğlu olan Adler Olsen, "akıl hastaları" arasında büyümüştür ve bu, polisiye romanlarının konularına da yansımıştır.
Bu kitaptaki cinayetler neredeyse komedi çizgisinde ilerliyor


Kitabın sonundaki tüm vakaların birbirine bağlanması, karakterlerin eylemleri kadar garip tesadüflerle gerçekleşiyor. Adler Olsen heyecan verici, hızlı tempolu ve eğlenceli yazım diliyle kitabını keyifle okunan bir roman haline getirmiş. 


İlginç bir cinayet romanı Selfies. Jussi Adler Olsen'ın akıcı anlatımı sayesinde nasıl bittiğini anlayamadım. Adaleti kendi sağlamaya soyunan bir memurenin çılgın cinayet planlarını hem merakla hem de eğlenerek okudum. Başta da yazdığım gibi, bir seriye ait olmasına rağmen tek başına da okunabilecek bir roman. 

Jussi Adler Olsen Hakkında


 

Jussi Adler Olsen, Danimarkalı bir cinayet romanı yazarı. 1950 doğumlu. Kitapları 40 dile çevrilmiş ve 23 milyondan fazla satılmış ve birçok ödül almış.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Die Perspektive Des Gaertners

Vincent Kliesch'ten Bir Üçleme


18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Sanırım yine çevirisi olmayan bir kitap :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçesini bulamadım belki Ingilizce olarak vardır.

   Sil
 2. Kitabın konusu ilgimi çekti. Seriden bağımsız okuması da ayrı güzel:)

  YanıtlaSil
 3. Türkiyede görmedim ama görürsem alırım severim böyle romanları..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok keyifli okunuyor seveceğini tahmin ediyorum.

   Sil
 4. Güzel bir yazı, teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 5. Selfies kitabı oldukça ilgimi çekti not aldım mutlaka alacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçe bulamazsan sen Ingilizce de okuyabilirsin canim ☺️

   Sil
 6. oooo ingilizcesini bulayım ben de mademsi :)

  YanıtlaSil
 7. Deryacığım teşekkür ederiz bu güzel tavsiye için. Özledim ziyaretlerini. İnşallah sağlığın, sıhatin yerindedir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyiyim canım elimden geldiğince herşeye yetişmeye çalışıyorum ☺️

   Sil
 8. Aslını istersen yeni bir kitap görüp okumak isteyeceğim diye çok korkuyorum ama sen ve senin gibi değer verdiğim arkadaşlarımın önerilerini de kulak ardı edemiyorum, ekledim listeye, teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet seni çok iyi anlıyorum listeler hiç kısalmıyor 🙈

   Sil
 9. An unusual topic but no less interesting for this reason. Indeed, given the situation in which we live, I believe that this book has awakened the interest of many. Thanks for your precise presentation.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski