Die Perspektive des Gärtners -Håkan Nesser - Kitap Tavsiyesi


Die Perspektive des Gärtners - Bahçıvanın Perspektivinden

Sara nerede? Erik ve Winnie Steinbeck'in dört yaşındaki kızının ortadan kaybolmasının üzerinden on dört ay geçmiştir. Oynarken sokakta garip bir adam tarafından büyük, karanlık bir arabayla kaçırılmış ve olayı camdan gören Erik yetişememiştir.  Fidye notu yoktur, olası faillere dair bir gösterge yoktur. Winnie için bu kaderin ilk darbesi değildir- sonuçta ilk kocası ve kızları ölümcül bir kaza geçirmiş ve ölmüşlerdir. Biraz mesafe kazanmak için Winnie Erik'e, ABD'ye taşınmayı önerir. İkili New York'a yerleşir. Ve ilk başta bu doğru fikri gibi görünür. Winnie yeniden resim yapmaya başlar, yazar olan Erik her gün bir halk kütüphanesine yazı yazmak için gider. Ancak kısa süre sonra durum değişir. Tuhaf şeyler olmaya başlar. Winnie, Sara'nın hala hayatta olduğunu bildiğini iddia eder. Kaçırılma durumunu tam olarak yeniden gösteren bir resim çizer, adamın yüzü hariç her şey fotoğrafik doğrulukla resime yansımıştır. Erik endişelidir. Şans eseri, karısının gittiğinde gizlice evi terk ettiğini keşfeder. Ancak karısıyla yüzleşince Winnie bunu inkar eder. Ve sonra Winnie'nin ona geçmişi hakkındaki gerçeği söylemediğini öğrenir ...
Kütüphanede tanıştığı bir dedektif sayesinde inanılmaz gerçeklere ulaşır.
 Håkan Nesser'den oldukça gerilimili ve esrarengiz bir roman daha... İtiraf etmeliyim ki kitabın ortasından sonra konuyu çözmeye başladım ama sonunu yine de tam olarak tahmin edemedim ve bu da merakımı arttırıp sonuna kadar okumamı sağladı. Cinayet romanlarının tecrübeli yazarı  Håkan Nesser, bu kitabında da kalitesini korumayı bilmiş. Bu türü sevenlere öneririm.

Yazarın okuduğum diğer kitapları:
 


 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aaa çok heyecanla okudum ama Türkçe çevirisi yok herhalde :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yazarın çevrilen kitapları var belki bu da çevrilmistir.

   Sil
 2. valla bu yazarı okuycaaam :)

  YanıtlaSil
 3. Elimde yazarın iki kitabı var . Senden görüp almıştım ancak hala okuyamadım :(

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski