Corona Günlükleri: Pandemi İle Geçen Bir Yıl
 Gelin bugün biraz dedikodu yapalım:) Hazır pandemi ile dolu dolu bir yıl geçirmişken biraz çekiştirelim, ne dersiniz? Bu bir yılda neler yaptık, hayatımız nasıl değişti anlatalım. 

Günlük yaşamda pandemi neler değiştirdi?

Günlük yaşam tarzımda pandemiden dolayı büyük bir değişiklik yaşadığımı söyleyemem doğrusu. Uzun bir süredir minimalist bir yaşam tarzını benimsediğimiz için, zaten çok sade ve kendi içimize dönük yaşıyoruz. Etrafında çok insan seven biri de değilim. O yüzden fazla eksikliğini çektiğim olmadı. Buradaki en yakın arkadaşımla da aynı sokakta oturuyoruz zaten, mümkün olduğunca açık havada yürüyüşte buluşmaya çalıştık. 

Pandemi Döneminde Neleri Özledim?

Eksiklik duyduğum şeyler dediğim gibi çok azdı. Örneğin aylarca kuaföre gidemedik. Saçımı sık sık ve kısa kestiren biri olarak onun eksikliğini hissettim. Kütüphaneye gidemedim online okumak durumunda kaldım. Oysa vakit geçirmek için bile zaman zaman gider kitapları kurcalardım, bu da özlediğim şeylerden biri oldu. 

Özlem demeyeyim de, çocukların okulda olduğu zaman bile hiç bir etkinliği olmadı. Zaten aylarca evde kaldılar. Bu da özellikle onların eksikliğini duyduğu bir şey oldu. İkisi de başka okullara gidecekleri için yazık oldu bu yıl okulun tadını çıkaramadılar.

Pandemi'de İş Yaşamım Nasıldı?

İş açısından aslında bu yılı çok iyi değerlendirdim. Çok yazdım, çok okudum, çok araştırdım. Fırsat buldukça hala online eğitimlere devam ediyorum. Tabii sadece kendim yeni birşeyler öğrenmeyi sevdiğim için. Kendimi geliştirme açısından verimli bir yıl oldu. Daha da programımda birkaç kurs programı var ama zaman yetmiyor:)

Sağlık

Sağlığım da çok şükür iyiydi. Genelde kışın sıkça hastalanırım, yıllar geçmiş de olsa buranın kışına hala alışamadım. Bir daha göç edersem sıcak bir ülke seçmem lazım :) (İtiraf edeyim biraz kilo aldım yazarken uzun süreler oturduğum için)

Özel yaşamımda, aslında pandemi ile ilgisi olmayan üzüntüler yaşadım, yaşıyorum. Bir sınavdan geçiyor gibi hissediyorum bazen. Ne garip değil mi, bir yandan bir acı yaşarken, öte yandan hayat devam ediyor. İki parça halinde yaşıyor gibiyim. Umarım bu sınavdan da başarıyla çıkabilirim. Günün birinde belki bunları da yazarım ama şimdilik hazır değilim. Elbet tünelin sonunda bir ışık görünür.

Sizler pandemi ile bir yılı nasıl geçirdiniz? Olumlu ya da olumsuz yaşadıklarınızı paylaşırmısınız? 

Corona Dönemi İle İlgili Diğer Yazılarım

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Pandemi ortamında yeni yaşantımıza o kadar çok alıştık ki eskiden ne farklıymış tek seferde insanın aklına hiçbir şey gelmiyor. Biraz düşününce farklılıklar ortaya çıkıyor. Her şeyin normali iyiymiş diyor insan. Sağlıklı günler diliyorum, esen kalın efendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Garip bir şekilde alıştıkgercekten de

   Sil
 2. Pandemi bizde de çok şey değiştirmedi. Ama çocukların hayatı zorlaştı. Sürekli evde, ekran başında. Arkadaşsız.

  YanıtlaSil
 3. Son bir yılda pandemi döneminde en çok yaptığım iş çalışmak oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok çalıştım ve okudum. Bana o anlamda faydası oldu.

   Sil
 4. Kendine iyi bak canım , ne zaman canın sıkılsa konuşmak istesen bir tık yeter ❤ Bu dönemde tek değişen çocukların evde olması oldu .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederim ☺️. Sen de kendine çok iyi bak 💕

   Sil
 5. Eve kapandık hepimiz.Sen de bu dönemi çok güzel değerlendirdiğin için seni tebrik ediyorum.Bol başarı diliyorum sana :)

  YanıtlaSil
 6. Pandemi süreci bence ailelerin biraraya gelip sıkıca bağlanmaları için oldukça iyi bir dönemdi. Nasıl olduysa insanların maskesi düştü iyi ve kötü ortaya çıktı. Hepimizin hayatı yeni bir döneme girdi.

  YanıtlaSil
 7. Umarım bu sınavından da istediğin gibi çıkarsın Derya.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski