Vincent Kliesch'ten Tüyleri Diken Diken Edecek 3 Kitap

 


Herkese merhaba. Alman cinayet romanı yazarı Vincent Kliesch'in ilk 3 romanından oluşan bir üçleme ile bugün karşınızdayım. Tam olarak Türkçe'ye nasıl çevrildiklerini bilmiyorum sadece bir tanesinin adını bulabildim o yüzden tahmini olarak yazacağım: 

Die Reinheit Des Todes (Ölüm Meleği olarak Türkçe'ye çevrilmiş)

Der Todes Zauberer (Ölüm Büyücüsü)

Der Prophet Des Todes ( Ölüm Kahini)

Başlığı okuduysanız, abartmadığımı belirtmeliyim. Gerçekten de okurken tüylerinizi diken diken edecek kitaplar. 

Die Reinheit Des Todes

Komiser Julius Kern, seri katil Tassilo Michaelis'i kıl payı elinden kaçırmıştır. 5 kişiyi canice öldüren Tassilo'nun peşindeyken yaşadıkları ve olaydaki başarısızlığı yakasını bırakmaz. Bir bunalıma sürüklenir, karısı ve kızı evden taşınırlar.

Derken yeni bir seri katil vakası için Berlin'e davet edilir. Kendi kendine yaptığı haksızlıktır çünkü o aslında çok iyi bir polistir. Ancak başarısızlığı hazmedememiş, depresyon ve alkolün etkisinde kalmıştır. Bu yeni cinayet üzerinde çalışmaya başlar ve ekipteki diğer polislerin gözünden kaçan detayları tek tek farketmeye başlar.

Der Todeszauberer

Bir sonraki seri cinayetler zinciri ise, genç kadınları yıllar boyunca iz bırakmadan öldüren ve yakalanmamayı başaran bir katille ilgilidir. Artık son hızla işine dönen Julius Kern, bu katilin de peşine düşer ancak aynen bir önceki olayda olduğu gibi, yine karşısına Tassilo Michaelis çıkar ve garip bir şekilde ona yardımcı olur.

Der Prophet Des Todes

Üçlemenin son kitabında, genç bir kadın evinde asılı bulunmuştur. Kadının bir de küçük çocuğu vardır. Julius Kern, bu olayın bir intihar olduğuna inanmaz ve araştırmaya başlar. Şüphelerinde haklıdır. İşin altından başka gerçekler çıkmaya devam eder. Son macerada Julius Kern ve Tassilo Michaelis'in yolları son kez kesişir. Bir kanun adamı ve bir seri katil arasındaki esrarengiz bağ nedir? Tüm sır perdesi aralanacak mı?
Cinayet ve polisiye romanlar denizde kum gibi bildiğiniz üzere. Ama insanlarda merak, gerilim, heyecan uyandıracak, elinden düşüremeyecekleri kitaplar yazmak her yazara kısmet olmuyor. Sebastian Fitzek'in öğrencisi olarak kabul edilen, aynı zamanda arkadaşı da olan Vincent Kliesch, bu konuda şanslı. Genç yazar sihirli parmaklara sahip ve hepsi de birbirinden heyecanlı kitaplar ortaya çıkıyor bu parmakların ucundan. 

Vincent Kliesch Türkçe kitapları diye arattığınızda Türkçe'ye çevrilmiş kitapları çıkıyor. Bu tarzı seven ve Sebastian Fitzek hayranı olanlar mutlaka okumalı. Kliesch kitaplarında da Fitzek tadını bulacağınızı garanti edebilirim. Keyifli okumalar:)

Yazarın okuduğum diğer kitapları:

Auris
10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bayılıyorum böyle kitaplara bu da bir muhteşem duruyor 🙂

  YanıtlaSil
 2. ölüm meleği dışında yok :(
  tüh merak etmiştim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ölüm meleği serinin ilk kitabı, belki diğerleri de çevrilir yakında :)

   Sil
 3. Bu tarzı çok okuyamasam da son zamanlarda tarzimin dışına ciksam mı diye de düşünüyorum aslında 🌺
  Gizemli bir seriye benziyor.
  Teşekkürler canım ♥️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes okuyamıyor gerilimli kitaplar canim tarzın değilse rahatsız edebilir.

   Sil
 4. uzun süredir polisiye gerilim kitapları okumadım. Son dönemde nerede eğlenceli kitaplar var onları tercih ediyorum ama bir başlarsam da bırakamıyorum bu tarz kitapları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merak ediyor insan sonunu ben daha çok o merak duygusunu seviyorum.

   Sil
 5. Yazarı yeni görüyorum . Konu olarak tam ta benim ilgi alanıma giriyorlar. Bulabilirsem alacağım kitapları canım:)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski