Sülün Katilleri-Shändung-Q Departmanı 2. Kitap

Kitabı Amazon'dan okuyun

 

Sülün Katilleri-Shändung (Spoiler İçerir)

Q departmanının ikinci macerası çok eski bir dosyanın açılmasıyla başlıyor. Aslında bir sabah ofise geldiklerinde dosyayı esrarengiz bir şekilde masalarında buluyorlar. Zamanında suçunu itiraf eden ve hapiste olan biri olduğu için kapanmış bir dosyadır ve neden onlara geldiğini önce anlamazlar. Yirmi yıl önce iki kardeş korkunç bir şekilde öldürülmüştür. Bir grup zengin ve önemli ailelerin çocuklarından şüphelenilse de aralarından birinin suçunu itiraf etmesiyle olay kapatılır. 

Carl, Assad(Esat) aralarına yeni katılan Rose ile biraz eski külleri eşeleyince olayın arkasında başkalarının da olacağını düşünürler. O yıllardan bugüne aynı şekilde dövülerek veya işkence edilerek öldürülen veya daha sonra tehditle susturulan başka kurbanlar da vardır. Tüm şüpheler aynı arkadaş grubunu işaret etmektedir. Ancak bu gruptan biri ölmüş, biri tüm servetine rağmen sokakta yaşamaya başlamış, diğerleri ise toplumda önemli mevkilere gelmişlerdir. Çözülmesi zor olan bu bilmece Q departmanını yıldırmaz ve hayatları tehlikeye girse de işin peşini bırakmazlar.

Gerçekten akıl almaz bir hobi şiddet uygulayarak rahatlamak. Maalesef bu tarz hasta ruhlu insanlar tüm dünyada var. Çok parası olanlar üstünü örtebildiği için hepsi ortaya çıkmasa da, dehşet verici. 

Ne yazık ki Q departmanının sadece ilk iki kitabının Türk çevirisini buldum. Eğer varsa yorumlarda yazarak arayanlara destek olabilirsiniz. Q Departmanının diğer kitapları:

Hücre-Erbarmen

Sülün Katilleri-Schändung

Erlösung

Verachtung

Erwartung

Verheissung-The Hanging Girl

Selfies

Opfer 2117

Natrium Chlorid

Verraten

💬Bu ay biraz fazla kitap yorumu bulacaksınız Deli Kızın Bohçası' nda. Oldukça fazla kitap okuduğum için en çok sevdiklerimi yıl bitmeden eklemeye çalışacağım. Geri kalanların yorumlarını da yeni yılda bitirmeyi umuyorum. Umarım sizi bıktırmam👀

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. filmini izledim, bir film serisi bu, 3 filmlik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında 10kitap ama belki filmin de devamı çekilir. Ben izlemedim Amazon da var ama paralı ☺️

   Sil
 2. Seri merak uyandırıcı. Devamı da çevrilse keşke. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzledin mi? Kitaplar da güzel ben seriyi izlemedim herhalde sadece ilk 3 bölüm çekildi.

   Sil
 3. Ne güzel, ben de hemen hiç okuyamıyorum .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yıl kendimle gurur duydum o konuda ama bazen unutuyorum konuları zaman geçince tekrarlamak lazım 🤣

   Sil
Daha yeni Daha eski