Ich Bin Ein Schwurbler-Kitap Tavsiyesi

 


Ich Bin Ein Schwurbler aslında yeni okuduğum bir kitap ama eşimin iş arkadaşı yazdığı için kitap yorumunu da bekletmeden eklemek istedim:) Schwurbler, Türkçe kelime anlamıyla saçmalayan demek. Yani başlıkta ben saçmalıyorum diyerek aslında mecazi bir şekilde kullanılmış. Johann Pilch, bu ilk kitabında son derece samimi cümlelerle Covid 19, Ukrayna-Rusya savaşı ve küresel ısınma ile ilgili düşüncelerini yazmış. Hem samimi hem de son derece esprili buldum. Kolay okunan, akıcı bir dille yazılmış.

Avusturya hükümetinin, Avrupa Birliği' nin ve genel olarak dünya kamuoyunun pandemi sırasında aldığı saçma kararlar ve halktan insanların bunlardan nasıl etkilendiği, aşı olmak istemeyenlere karşı alınan tutum gibi konulara son derece mantıklı bir bakış açısıyla değinmiş. 

Ukrayna-Rusya savaşı konusunda da dünya kamuoyunun savaşı engellemek yerine yangına körükle gitmesini eleştiriyor ve oldukça açıklayıcı örnekler veriyor.

Aynı şey küresel ısınma ile ilgili yazdıkları için de geçerli. Yazdığı pek çok şeye hak vermemek elde değil. Bir felaket tellalı gibi değil de, sıradan, halktan insanların hislerine tercüman olmuş. Ayrıca pek çok kitap önerisi de var. 

Bu ilk kitabında başarılar ve bol satışlar diliyorum. Henüz sadece Almanca olan kitabı Amazon' da bulabilirsiniz. 

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

The Midnight Library

Der Gesang der Flusskrebse

The Sisters Mortland

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. güzel konular ama bu konuları okumam pek :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok samimi ve esprili bir dille yazılmış ☺️

      Sil
Daha yeni Daha eski