Die Spionin-Paulo Coelho'dan Etkileyici Bir Mata Hari HikayesiDoğrusu Paulo Coelho' dan böyle bir roman beklemiyordum. Her zamanki alışılmış tarzından farklı olmuş Die Spionin-Casus romanı. Mahkeme kayıtlarından ve araştırmalarından faydalanarak fiktiv bir romanda Mata Hari' nin son hücre günlerini anlatıyor. Hücresinden yazdığı mektuplarla Margarete Zelle' den Mata Hari' ye uzanan yolculuğunu anlatan ünlü casus, ona farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlıyor. 

Die Spionin konu özeti (Spoiler İçerir!!!)

Mata Hari olarak bilinen Margarethe Zelle, mutsuz bir evliliğin ardından kocasını Hindistan'da bırakıp Paris'te trenden fakir bir şekilde indiğinde, aylar sonra skandal dansçı Mata Hari rolüyle milyonlarca izleyiciyi büyüler ve Avrupa'nın en güçlü adamlarının kafasını çevirir. Tek suçu, Birinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde bağımsız bir kadın olmaktı. Cesurca kendi yoluna giden ve bunun bedelini ödeyen erotik, bir dansçı. Avrupa'nın en yüksek sosyetesiyle olan bağlantıları nedeniyle cephelerin arasında kalan bir kadının hikayesi.


 Paulo Coelho'dan okuduğum diğer kitaplar

Simyacı
Zahir

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aa ben bunu alıp anneme verdiydim okusun diye sanki, gidip alayım.

  YanıtlaSil
 2. Not aldım kitabı, teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. coelho okumayı bıraktım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep cim bu çok farklı alıştığımız Coelho tarzının dışında ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski