Web Analytics
Paulo Coelho - Hac

Paulo Coelho - Hac

kitaplar


 Hac kitabı, Paulo Coelho'nun içsel yolculuklarından birini daha anlatıyor. Yazar hayatı boyunca bu konuyla ilgili olduğu için, yaşadığı her maceradan ayrı bir kitap çıkıyor. Yazar, 1986'da Santiago de Compostela'ya bir hac yolculuğuna çıkıyor. Ancak hedefine ulaşana kadar geçtiği yerleri anlatsa da , kitap bir yolculuk rehberi değil de daha çok esoterik bir içerikte. 

Yanına verilen rehberinin ona yol boyunca verdiği ödevler ve derslerle bir içsel yolculuk yapıyor. 

Ben kitabı severek okudum ama gerçekten bu hac yolculuğunu yapanlar yorumlarında kitabı gerçek dışı bulduklarını belirtmişler. Ancak yazar zaten bir yol rehberi niteliğinde yazmamış. Oraya varana kadar içsel olarak ne gibi gelişmelerden geçtiğini anlatmış. Bu tarz kitapları sevenler okuyabilir. Yok bir hac yolu rehberi severiz diyen gerçekçilere hitap etmeyecektir:) Gerçek olan şey, Coelho 700 kilometrelik hac yolunu gerçekten yürümüş:)

Rehberi Petrus, oldukça esrarengiz ve ilginç bir adam. Gerçekten yolculukta yanında mıydı, yoksa yazarın iç sesini mi temsil ediyor tam olarak açık değil bana göre.

Önemli bir detay ise, bu yolculuğun Paulo Coelho'nun dünyada en çok okunan kitaplar arasında olan Simyacı kitabının yazılmasında da bir motivasyon olması olsa gerek.

Yazarın okuduğum diğer kitapları:

Simyacı

Hippie

The Valkyries

6/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu kitabı duymamıştım. Sadece Simyacıyı okumuş beğenmiştim. İçsel yolculuklara bayılırım, bunu da alıp okumalıyım. Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 2. yazarın bu kitabını duymamıştım....Bilgilendirme için teşekkürler....

  YanıtlaSil
 3. Coelho kitaplarını seviyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Yazarın kalemini seviyorum , bu kitabını ise henüz okumadım :)

  YanıtlaSil
 5. Ben cok zorlaniyorum okumakta Coelho"yu

  YanıtlaSil
 6. Simyacı çok iyiydi. Bu kitap da öyleyse zevkle okurum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski