The Sisters Mortland-Sally Beauman

Görsel: Amazon

Tam bana ve benim gibi gizemli hikayeleri sevenlere uygun bir roman The Sisters Mortland. Anlatım biraz ağır ve arada çok gereksiz detay da var ama hikayenin kendisi oldukça ilginç. Bu konuyu Tess Gerritsen gibi bir yazar yazsa nasıl olurdu diye düşünmeden edemedim doğrusu:) Sally Beauman ilk kez okuduğum bir yazardı. İngiltere de gizemli hikayelere ne kadar uygun bir ülke değil mi?


The Sisters Mortland Konusu (Spoiler İçerir !!!)

1967, Wykenfield, Suffolk. Mortland ailesi, kendilerine miras kalan yarı yıkık Wyken Abbey Manastırı'nda kötü koşullarda yaşıyor. Son derece yetenekli ve sıra dışı bir kız olan on üç yaşındaki Maisie için manastır, karanlık sırlarla ve doğaüstü güçlerle dolu büyüleyici bir yerdir. Eski duvarların ardında ölü rahibelerin seslerini duyuyor ve aynı zamanda merhum babasıyla temas kurduğuna inanıyor.


Merakla manastır koridorlarında dolaşıyor, kapıları dinliyor ve bir casus takıntısıyla kendisinden on yaş büyük olan kız kardeşlerini takip ediyor: Sarışın, havalı güzel Julia, Londra'da gazeteci olarak bir hayat hayal ediyor; İçine kapanık, okumaya aç Finn, Cambridge'de edebiyat okuyor. Ve bir de kız kardeşlerin hayatındaki erkekler var: üç kız kardeşin resmini yapan eksantrik sanatçı Lucas ve Finn'in sihirli bir şekilde kendisine çekici geldiğini hissettiği tıp öğrencisi Nicholas. Ve son olarak köyden bir çiftlik işçisi ile Roman klanından bir çingene kadının büyüleyici oğlu Daniel. O, Finn'e olan mutsuz aşkı karşılıksız olan, gizemli auraya sahip bir yabancıdır.


Yaz günlerinin sıcağında sakinler arasında bir anlaşmazlık çıkar ama manastırın gölgesinde korkunç bir şeyin olacağından yalnızca Maisie şüpheleniyor gibi görünüyor. Dan'in durugörü sahibi büyükannesinin kristal küresindeki talihsizliği önceden görmüş müydü? Wykenfield'deki yaz cenneti aniden sona erer ve yıllar sonra bile o zamanki gizemli olaylar peşlerini bırakmaz.

Sally Beauman Hakkında1944'te İngiltere'nin Devon şehrinde doğan Sally Beauman, Cambridge'de İngiliz edebiyatı okudu. Öğrenimini tamamladıktan sonra üç yıl ABD'de yaşadı ve gazetecilik kariyerine başladı. İngiltere ve Amerika'da pek çok saygın dergide çalıştı: New York Times, Daily Telegraph, Observer ve Vogue çalıştığı yerler arasındaydı. Kitapları uluslararası alanda son derece başarılıdır ve yirmiden fazla dile çevrilmiştir. Royal Shakespeare Company'den tanınmış bir aktör olan kocası Alan Howard ile Londra ve Hebridler'de yaşıyor.

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Gerechte Engel-Mary Stanton

Operadaki Hayalet

Solaklar Kulübü

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. manastırda karanlık bir sır yani güzeel okunur :)

  YanıtlaSil
 2. Gizemli ve ilgi çekici bir kitaba benziyor, yazarın eserlerini daha önce okumamıştım, bir şans verebilirim canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç bir hikaye biraz ağır ilerledi ama ortasından sonra iyice merak ettirdi 😁

   Sil
Daha yeni Daha eski