Der Verein Der Linkshänder - Solaklar Kulübü - Håkan Nesser

 Müfettiş Van Veeteren ve Müfettiş Barbarotti, herkesi kandıran bir katilin peşinde."


Artık emekli olmasına rağmen bir efsane olmayı sürdüren Müfettiş Van Veeteren, kendisine eski bir davayla ilgili haberler getiren eski bir meslektaşı tarafından ziyaret edilir. O sırada, Oosterby'de bir pansiyonda tek bir ortak noktaları olan dört kişi ölür: "Solaklar Derneği" üyeliği. Derneğin beşinci üyesi iz bırakmadan ortadan kaybolduğu için, adam hızla fail olarak belirlenir ve dosya kapatılır. Şimdi, yıllar sonra, cesedi şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıkar ve kısa bir süre sonra başka bir adamın cesedi bulunur . Müfettiş Barbarotti bu olayı çözmeye çalışırken eski meslektaşından da yardım almak ister...

İşveçli yazar Håkan Nesser' den yine harika bir cinayet romanı Der verein der linkshänder . İlginç bir hikaye ve ilmek ilmek çözmeniz gereken bir bilmece. Yazarın ve bu türün sevenlerindenseniz mutlaka okumalısınız. Benim malum sevdiğim yazarların her kitabını okuma takıntım olduğu için bulduğumu okuyorum:) 

608 sayfalık kitabın Türkçe tercümesini bulamadım ne yazık ki. Ancak çevrilmesi muhtemel olabilir çünkü yazarın Türkçe' ye çevrilen kitapları var.

Yazardan okuduğum diğer kitaplar:

Die Einsamen (Yalnızlar)

Bay Roos' un Çifte Hayatı-Das Doppelte Leben Von Herrn Roos

Der Fall Kallman-Kallman Vakası

Die Perspektive Des Gärtners-Bahçıvanın Perspektifinden

Eine Ganz Andere Geschichte-Bambaşka Bir Hikaye

A Summer With Kim Novak-Kim Novak' la Bir Yaz

Intrigo

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski