The Da Vinci Code-Tom Hanks- Film Tavsiyesi

 Da Vinci Şifresi( The Da Vinci Code), Ron Howard'ın yönettiği, Tom Hanks ve Jean Reno'nun başrollerini paylaştığı 2006 yapımı bir drama. Aaa daha yeni mi izledin demeyin bu belki 3. izleyişimizdir. Ne yapalım yeni filmlerin hepsi bizim zevkimize uymayınca eskileri pişirip pişirip tekrar sofraya getiriyoruz:)Tom Hanks, bu filmde Audrey Tautou ile birlikte yine bir komplonun içinde bulur kendini. 

Da Vinci Şifresi'nin Konusu – Kutsala Saygısızlık (Spoiler İçerir😎😎😎)

Gece yarısı, Harvard'lı ünlü simgebilimci Robert Langdon (Tom Hanks), polis müfettişi Bézu Fache (Jean Reno) tarafından Paris'teki Louvre'a çağrılır: müze müdürü öldürülmüştür. Leonardo da Vinci'nin Vitruvius Adamı'na benzer bir duruşta bulunan cesedi, gizemli kod ve semboller zincirindeki ilk tüyler ürpertici ipucudur.


Hayatını tehlikeye atan Langdon, polis kriptografı Sophie Neveu (Audrey Tautou) ve araştırmacı Leigh Teabing'in (Ian McKellen) yardımıyla Leonardo da Vinci'nin sanat eserlerindeki gizli mesajları çözmeye çalışır. Hepsi, üyelerinin 2000 yıldır güçlü bir sır sakladığı efsanevi bir kardeşliğe işaret etmektedir. Nefes kesen av, Langdon ve Sophie'yi Paris'ten Londra'ya ve İskoçya'ya götürür. Bu arada, insanlığı temellerinden sarsacak bir sırrı ortaya çıkarmak için çaresizce şifreyi kırmaya çalışırlar.


Da Vinci Şifresi – Kutsala Saygısızlık hakkında arka plan ve bilgiler

Da Vinci Şifresi - Sacrilege, Dan Brown'un 2003 yılında çıkan çok satan romanı Sacrilege'in film uyarlamasıdır. Dan Brown'ın bir diğer roman uyarlaması da Illuminati. Kitap Sacrilege'den önce 2000 yılında yayımlanmış olsa da film ancak 2009 yılında sinemalarda gösterime girmişti. Bu sefer Tom Hanks'in yanı sıra Ewan McGregor ve Ayelet Zurer de rol aldı.


Hem filmde hem de kitapta, diğer şeylerin yanı sıra, İsa'nın Mecdelli Meryem ile evli olduğu ve ondan bir çocuk sahibi olduğu iddiası nedeniyle film, Opus Dei örgütü de dahil olmak üzere birçok kişi için defalarca tehlike yarattı. film de çok eleştirildi. Çekimler sırasında bir rahibe, kitabın sapkın iddialarla dolu olduğunu düşündüğü için ekibin tüm gün boyunca çekim yapmasını engelledi. Ancak Dan Brown, kitabının kısmen kurgu olduğunu hiçbir zaman inkar etmedi. Yine de dini konularda kurgu hikayeler bile kurumları rahatsız edebiliyor, bu konular hala tabu olma özelliğini koruyor. Ancak ortada bir gerçek var ki bu kurumların da gizemli ve esrarengiz pek çok sırrı var ve insanlar da merak ediyor. 

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Inferno

Illuminati

Cloud Atlas

Forest Gump


1 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. İzlemiştim ben de ama o kadar sevemedim sanırım. Haklısın bu arada bu aralar ben de seyredecek film bulamıyorum.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski