Web Analytics
Forrest Gump - Nostalji Günü

Forrest Gump - Nostalji Günü

Tom Hanks-Forrest Gump
Bugünkü Nostalji filmim herhalde tam nostalji yaşatacak, özellikle de yeni vizyona girdiği zaman izlemiş olanlara. Bir kaç kez izlediğim ve aradan zaman geçtikçe izleyebileceğim filmlerden biri Tom Hanks' in unutulmaz filmi Forrest Gump. Aslında 1986' da kitabı da çıkmış aynı adla, ancak ben okumadım. Filmi ise 1994' te çekilmiş.
Forrest Gump' i Tom Hanks' in oynadığı filmde diğer önemli rolleri Robin Wright, Sally Field, Garry Sinise oynamış.

Tom Hanks

Forrest Gump Filminin konusu:

Özetle, Forrest zekası fazla gelişmemiş, ancak atletik bir çocuktur. Film bir bankta otururken yabancı insanlara hayat hikayesini anlatmasıyla başlar. Alabama' da annesinin işlettiği pansiyonda geçen çocukluğundan bahseder. Görür görmez aşık olduğu ve hayatı boyunca sevdiği okul arkadaşı Jenny' den bahseder. Çok zeki olmamasına rağmen, oldukça hızlı koşabildiği için Alabama Üniversitesi' nden burs kazanır. Amerikan futbolu oynamaya başlar ve bu sayede o dönemin başkanı Kennedy ile bile tokalaşma imkanı bulur. Daha sonra arkadaşı Bubba ile girdiği Amerikan Ordusunda tanışır ve karides işine girmeye karar verir. Vietnam savaşına katılır. O arada yolu tekrar Jenny ile kesişir ve birlikte olurlar, ancak Jenny her zaman olduğu gibi onu terkeder.
Tesadüfler sonucu Watergate skandalının ortaya çıkmasına neden olur, John Lennon ile tanıştığı bir Tv Show' da ona imagine şarkısı için ilham verir.

Bunlar da ilginizi çekebilir: İmagine - Hikayesi Olan Şarkılar


Forrest, başına gelen çeşitli olaylardan sonra yeniden Jenny ile karşılaşır ancak Jenny her zamanki gibi onu terkedince, Forrest koşmaya başlar ve çok uzun bir süre koşar. Bu arada birçok insana ilham verir ve pek çok kişi koşusuna katılır. Eve döndüğünde ise kendisini büyük bir sürpriz beklemektedir.
Tom Hanks' in en sevdiğim filmlerinden biridir Forrest Gump. Eşim de çok sevdiği için zaman zaman izleriz. Eğer hala bu filmi izlemediyseniz mutlaka tavsiye ederim.

Resimler: Google search

39/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Metehan 3,5 yaşındayken bir gece otelde kalıyorduk. Bilgiç kırk günlüktü. Metehan bizimle durmak istemiyordu . Masamızdan uzakta bir bank vardı. Ona oturmuş birileriyle sohbet ediyordu. Her bakmaya gittiğimde yanında başka birisi oluyordu ve bizimkisi hâlâ anlatıyordu. Can'a bizim oğlan Forrest Gump olmuş demiştim, çok komikti :)

  Geçen sene ona da izlettim nihayet filmi, bayıldı. Sanırım tekrar tekrar izleyecek o da :)

  YanıtlayınSil
 2. kaç kere seyrettim sayısını bile unuttum tek bildiğim her seferinde ilk kez izliyormuş gibi keyif aldığım filmlerden olduğu...

  YanıtlayınSil
 3. Hem konusu hem de oyunculuğu ile eskimeyen bir filmdir kendisi. hatırlatma iyi oldu, yeniden izlemek keyif verecek :)))

  YanıtlayınSil
 4. Filmini henüz izlemedim. İzlerim bir ara. Teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
 5. Yeniden izlemek isterim. Teşekkürler Deryacığım 😊🌷🤚

  YanıtlayınSil
 6. Cok ilginc cok unlu bir film ama forrest gumpi ben izlemedim simdi fark ettim en kisa zamanda izleyecegim canim sevgiler💖

  YanıtlayınSil
 7. çok sevdiğim bir filmdir...

  YanıtlayınSil
 8. Forrest Gump eski ama bir o kadar da güzel bir film. Siz anlatınca tekrar izlemek istedim. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 9. Bende ne zaman denk gelsem ilk kez izliyor gibi beğeniyle izliyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu hissi verebilen filmler klasikleşiyor zaten :)

   Sil
 10. İzlemedim Derya'cığım ama öyle güzel anlatmışsın ki özendim inan. Benim burada boş vaktim oluyor. İzleyeceğim :)

  YanıtlayınSil
 11. izledim ama son 45 dakikaya gelince yarıda bırakmak zorunda kalmıştım sonra devam etmeyi unuttum. harika film ama. bir gün tamamlamayı isterim :)
  çok güzel anlatmışsınız :)

  YanıtlayınSil
 12. Tekrar tekrar izlediğim nadir filmlerden biri, çok severim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç film oluyor öyle kendini tekrar tekrar izlettiren :)

   Sil
 13. Gerçekten hikayesi çok tatlı bir filmdi. Tom Hanks' in harika oyunculuğu da olunca benim için ilk 10' a girebilecek bir filmdi. Bu güzel yazı için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 14. Herhalde üç kez seyrettim filmi. Zaten Hanks ı çok severim. Bak iyi ki hatırlattın çocuklarla izleyeyim bu hafta ☺

  YanıtlayınSil
 15. Bir kaç kez izlediğim ve çok keyif aldığım bir filmdi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir izleyen tekrar izliyor genelde, unutulmaz filmler arasında :)

   Sil
 16. Bir değil birkaç kez izlenecek filmlerden biri kesinlikle!

  YanıtlayınSil
 17. çok zaman oldu bende sevmiştim
  sitenizi izlemeye aldım

  YanıtlayınSil
 18. Film tek kelime ile mükemmeldi.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski