Sosyal Medya Kullanımını Kolaylaştıran Bir Uygulama - Hootsuite


hootsuite

Bu yazıya gelebilecek yorumları şimdiden görür gibiyim. Sosyal medya söz konusu olunca, hemen herkes ' ah biz zaten kullanmıyoruz' ' sosyal medya tu kaka' der; ama itiraf edelim ki hepimiz şu ya da bu nedenden kullanıyoruz. Ben özel hayatımdaki dostlarla whats app üzerinden haberleşmeyi tercih ediyor ve sosyal medyayı bloglarıma destek olması amacıyla kullanıyorum. 24 saat elinizde telefonla gezecek ve gerçek dünyadan kopacak kadar bağımlı olmadıktan sonra, bence sosyal medyanın özellikle işimize katkılarını inkar edemeyiz.
Henüz sadece moda paylaşımları yaptığım blogda kullandım ama en kısa zamanda diğer bloglarımda da bu güzel uygulamayı kullanacağım. Hootsuite isimli bu uygulama, sosyal medya paylaşımlarınızı programlamanızı sağlıyor. Daha önce denediğim farklı uygulamalardan aynı verimi alamayıp en son hootsuite uygulamasına bir şans vereyim dedim.

hootsuite

Hootsuite Uygulamasının Bize Sağladığı Kolaylıklar

Ben ücretsiz sürümünü kullanıyorum o yüzden size o kısmını anlatacağım. Bir de daha detaylı olan ücretli sürümü var. Diyelim ki bir yazı yazdınız ben moda blogumdan örnek vereceğim. Yazımda paylaşmak istediğim birçok resim var ama arka arkaya paylaşım yapmak da takipçileri bıktırabiliyor. Hem de programlı bir paylaşım daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayabiliyor, hele de farklı saatlerde yaparsanız. Ben uygulamayı Google Play Store ' dan telefonuma indirdim. Ekranı açtığım zaman (benimki Almanca ama gerçekten çok basit bir kullanımı var) altta ortada kalem işaretine basıyorum paylaşmak istediğim yayın için.

hootsuite

Açılan ekrana blog yazımın linkini yapıştırıyorum. Anahtar kelime de eklerseniz paylaşımınız daha büyük kitlelere ulaşır. Altta ikinci işarete basıp eklemek istediğim resmi seçiyorum. Bir yayın için her seferinde farklı resimler seçiyorum farklı zamanlarda paylaşacağım için. Yukarıda ileri yazar her işlemi yaptığımda ileri diyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir: Goodreads


Almanca çıkıyor bendeki ekranda sırasıyla seçenekleri yazıyorum:


 • Hemen gönderin
 • Otomatik planlama
 • Özel belirlenmiş zaman planı
 • Taslak olarak kaydedin


Ben özel belirlenmiş zamanı seçiyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Kindle App

hootsuite

Açılan ekranda önce takvim çıkıyor. Buradan istediğiniz tarihi seçiyorsunuz. İsterseniz tatilde olacağınız zaman için bile önceden sosyal medya paylaşımlarınızı bu şekilde planlayabilirsiniz. Ardından saat çıkıyor, yine istediğiniz saati seçiyorsunuz. Sonra yine aynı adımları takip edip aynı yazıyı farklı günler için paylaşmak üzere programlıyorum.
Benim kullandığım ücretsiz sürümde; instagram, facebook sayfası ve twitter seçebildim. Ücretli kullanmak isterseniz daha fazla seçeneğiniz oluyor. Ancak bu üçü bile bana zamandan çok tasarruf sağlıyor ve bir yazıya farklı resimlerle birkaç kez paylaşmak için ayarlayabiliyorum. Belirli zamanlarda paylaşım yapmanız gerekiyorsa da bunu önceden planlamak inanılmaz rahat oluyor. Teknolojinin esiri olmayalım ama teknolojinin bu güzel nimetlerinden de faydalanalım. Uygulama hakkındaki sorularınızı yorum kısmında sorabilirsiniz. Herkese keyifli paylaşımlar.

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. ay saol ilginçmiş bilmiyoduuum :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de ilk kez duydum.
  Sosyal medya olarak en sevdiğim hatta tek sevdiğim blog. :)
  Twitter'ımı kapattım.
  Facebook'u da hiç sevmiyorum ama belki yapımcılar senaryolarımı farkeder diye açık tutuyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de blog linklerimi paylaşmak için kullanıyorum. Tabii ki bloglar en sevdiklerimiz:)

   Sil
 3. Hootsuite bir çok sosyal medyayı tek bir araçtan kullanmak için harika bir uygulama anlatım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim, faydalı olursa sevinirim :)

   Sil
 4. Bir Twitter'ım var blog dışında.
  Onda bile paylaşım yapmaya üşeniyorum ne yalan söyleyeyim :s

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyada yazıları az da olsa paylaşmak farklı insanlara ulaşması açısından iyi oluyor. Ben facebooku az kullanıyorum ama oradaki sayfamdan birçok blog yazarı olmayan okurla iletişim kurdum :)

   Sil
 5. tek dil seçeneği olması olumsuz yanı olsa da planlama yapma fikri hş. Daha önce planory tarzı programları bende kullandım ama genellikle deneme sürümünden sonra aylık yüksek meblağlar isteniyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hootsuit sınırlı kullanımı ücretsiz. Her ay para ödemek benim de işime gelmez :)

   Sil
 6. what/if izlediniz mi, blogda yazdım onu, düşüncelerim karışııık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemedim, bu yazımla bir bağlantısı mı var?

   Sil
 7. Bende indirdim , deneyeceğim ... paylaşım için KOÇAMAN TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım faydalı olması dileğimle :)

   Sil
 8. Çöl güzel bir uygulama. Ben de hemen indireyim :)

  YanıtlaSil
 9. Merhabaa deeptone dan geldim :) goodread si duymuştum, ingilizce olduğu için vazgeçtim ama belli de olmaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hootsuite, ingilizce ama insan rahat kullanabiliyor.

   Sil
Daha yeni Daha eski