Illuminati-Tom Hanks-Film Tavsiyesi

 Orjinal roman adı Angels & Demons olan filmi biz Illuminati olarak izledik. Taaa 2009 yılından kalma bir film ama işte biz arada evde nostalji sinema akşamı yaparız, o kapsamda izledik tekrar 😎

Illuminati, Ron Howard'ın yönettiği, Tom Hanks ve Ewan McGregor'un başrollerini paylaştığı 2009 yapımı bir komplo gerilim filmi.Peki Illuminati'nin bu komplolarla ne ilgisi var? – Tom Hanks  bu soruyu Dan Brown'un film uyarlamasında kendine soruyor ve kendini amansız bir ölüm kalım mücadelesinin içinde buluyor.

Filmin Konusu (Spoiler İçerir😏)

Illuminati komplosu

Ünlü sembololog Robert Langdon (Tom Hanks), Fransa'daki keşiflerinin ardından günlük üniversite hayatına geri döner. Ancak kutsal gizemler onu rahat bırakmak istemiyor. Vatikan üyeleri ondan yardım istiyor ve bu yalnızca tek bir anlama geliyor: Kilisenin başı büyük dertte. Son papa yakın zamanda öldü ve halefinin seçilmesi yaklaşıyor. Gizemli yeraltı grubu İlluminati, bir intikam eylemi gerçekleştirmek için tam da bu zamanı seçmiş gibi görünüyor. Şifreli bir mesaj, birbiri ardına kardinallerin öldürüleceğini duyuruyor.


Papalık seçimini kurtarmak için CERN bilim insanı Vittoria Vetra (Ayelet Zurer) ile birlikte işaretleri yorumlamalı ve Roma'da gizli bir rota bulmalıdır. İkili, Camerlengo'nun (Ewan McGregor) ve İsviçreli Muhafızların (Stellan Skarsgård, Pierfrancesco Favino ve Thure Lindhardt) desteğine güvenir.


Illuminati filmi hakkında arka plan ve bilgiler

Filmi çekmek için stüdyolar Roma'daki Aziz Petrus Meydanı'nda çekim yapma izni alamadı çünkü Vatikan filmin teması ve Dan Brown'ın romanı konusunda pek hevesli değildi. Malum kilisenin sırlarının açığa çıkması veya bir filme konu olması hoş karşılanmıyor. Pratik amaçlar için meydanın bir maketinin inşa edilmesi gerekiyordu. Vatikan filmin vizyona girmesini engellemek için çok uğraştı ve başarısız oldu ancak İlluminati çoğu İtalyan sinemasında yasaklandı. Başlangıçta Vittoria'nın Naomi Watts tarafından canlandırılması ve Remo Vinzens'in Camerlengo olarak görev yapması gerekiyordu. Clint Eastwood'un yönetmenliğe ilgi duyduğu bildirildi. Ancak Da Vinci Şifresi'nin başarısından sonra Ron Howard'ın yönetmen koltuğunda haklı bir yeri olduğuna karar verildi.

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

The Da Vinci Code

News of The World

Catch Me If You Can

Polar Express

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. yeey ben de düşündüm kiii illüminati diye bir filmi yok tom un :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu Almanlar da hep isimleri değiştiriyor deep kitaplarda da böyle 🤣

      Sil
Daha yeni Daha eski