Catch Me If You Can - Film Tavsiyesi

Bugün izlemesi çok keyifli, kimi zaman gülümseten, kimi zaman da düşündüren bir filmle buradayım. Catch Me If You Can ! Daha önce de izlemiştik ama devamlı okuyanlar bilir, eşimle arada bir nostalji sineması günü yapar sevdiğimiz filmleri bir kez daha izleriz. Leonardo Di Caprio ve Tom Hanks zaten ikimizin de beğendiği oyuncular. Bir de Spielberg ismi eklenince izlemeden olmazdı:)

film-tavsiyesi


Catch Me If You Can Filmi Konusu

 1960'ların  ABD' sinde: Babasının (Christopher Walken) parası bittiğinde ve karısı (Nathalie Baye) onu terk ettiğinde, genç Frank Abagnale Jr. (Leonardo DiCaprio) zor bir kararla karşı karşıyadır: Kimi seçeceğini seçmek zorundadır. Annesi mi babası mı? Frank her şeyi geride bırakıp kaçmaya karar verir. Genç adam kendi başına mücadele eder, ancak sahte çekleri takas etme girişimleri başarısız olur. Daha sonra, doğru giyinen birine ne kadar saygı gösterildiğini gözünün önünde görünce şans yardımına koşar. Sonuç olarak, Frank bir Pan-Am üniforması çalar, kimlik kartları düzenler ve akıllıca gerekli temel bilgileri edinir - ve o  Amerika'nın en büyük havayolunun yardımcı pilotu kılığına girerek dolandırıcılık yapmaya başlar. Liseyi bile bitirmemiş olmasına rağmen! Sahte maaş çekleriyle dünyayı dolaşır ve çok geçmeden bir sürü başka kimliğe bürünür, büyük bir servete sahip olur ama FBI peşine düşer.Catch Me If You Can Gerçek Bir Hikaye Mi?


Abagnale'nin hayatı, Stan Redding'in yardımıyla bir romanda yayınlandı. Yazar kitabın senaryosunda da çalıştı. Hikaye Steven Spielberg tarafından Catch Me If You Can başlığı altında bir filme çekildi. Başrol Leonardo DiCaprio tarafından oynandı, FBI polisini ise Carl Hanratty'i Tom Hanks canlandırdı.

Steven Spielberg filmde onu en çok etkileyen noktanın 16 yaşında bir gencin boyundan büyük bir maceraya atılıp bu kadar uzun zaman devam ettirebilmesi olmuş. 

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Crazy Heart

Yves St. Laurent 

Glory

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Filmi yarıda bırakmıştım. Nedense çok beğenmemiştim.

  YanıtlaSil
 2. Çok istediğim ama bir türlü izleyemediğim bir film :) gerçek bir hikâye olması ise ayrıca guzel

  YanıtlaSil
 3. Çok eğlenceli bir film. Yeniden izlenebilir :)

  YanıtlaSil
 4. Catch Me If You Can çok tanıdık geldi. İzlemiş olmalıyım ama tazelemeye değer oyuncular ve konuya sahip. Kimlikten kimliğe girmek ve kaçak hayatı yaşamak deli cesareti ister... Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. izlemiştim. çok güzel bir filmdi

  YanıtlaSil
 6. Çok severek izlemiştim bu filmi.
  Belki ben de yeniden izlerim Deryacım :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski