Was Ich Euch Nicht Erzählte - Celeste Ng - Kitap Tavsiyesi

Hani sağ gösterip sol vurdu denir ya, Celeste Ng'nin Size Anlatmadıklarım - Was İch Euch Nicht Erzählte kitabı tam da böyle tanımlanabilir. Bir gerilim, cinayet romanı olarak aldığım kitap içinde bir dram barındıran bir hikaye çıkınca karnıma yumruk yemiş gibi oldum. Ama sonuna kadar da merakla okudum. Sanırım twitterda takip ettiğim Türk yazarlardan biri önermişti. Size tavsiyem sevdiğiniz ve tarzını beğendiğiniz yazarların önerilerini takip etmeniz. İlginç kitaplar çıkabiliyor karşınıza.

Kitabın Özeti:

"Lydia öldü." İlk cümle, bir darbe, bir felaket habercisi. Lydia, 3 Mayıs 1977 sabahı kahvaltıya gelmiyor. Ertesi gün polis Lydia'nın cesedini buluyor. Cinayet mi intihar mı? James ve Marilyn Lee'nin en sevdiği kızı sakin, hırslı ve zeki bir kızdı. Ağabeyi Nathan için, Lydia'nın ölümünden Jack'in sorumlu olduğu açıktır. Hırslı anne Marilyn çılgınca ipuçlarını arar. Çinli göçmenlerin oğlu James Lee, kızı için yas tutmaktadır. Sadece sessiz Hannah, ablanın sorunlarından şüphelenir. Gözlemleriyle, söylenmeyenlerden çıkardığı ipuçları ile Hannah, olanlardan şüphe duyar. Sonunda ise, o gece gerçekte ne olduğunu yalnızca okuyucu öğrenecektir.

Celeste Ng Hakkında


 

Resim: dtv.de

Ödüllü suç ve aile öyküsü yazarı: Çin asıllı Amerikalı bir yazar olan Celeste Ng, 1980 yılında Pennsylvania, Pittsburgh'da doğdu ve on yaşında ailesiyle birlikte Ohio'ya taşındı. Okul günlerinde bir edebiyat okulu dergisinin yardımcı editörlüğünü yaptı. Daha sonra Harvard Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi'nde okudu ve burada yaratıcı yazarlık alanında yüksek lisans derecesi aldı. Daha sonra orada yaratıcı yazarlık dersleri verdi. Celeste Ng, öğrencilik günlerinde yeni ve sıra dışı olanı yaratan yetenekleri onurlandıran kısa öyküsü “Geçenler” ile Hopwood Ödülü'nü kazandı. 2012 yılında "Girls at Play" adlı kısa öyküsüyle Pushcart Ödülü'nü aldı. Altı yıl boyunca üzerinde çalıştığı ilk romanı “Was ich euch nicht erzählte” 2014'te, Almanca çevirisi ise 2016'da yayımlandı. Çok sayıda ödül alan bu eser, bir polisiye romanının öğelerini bir aile öyküsü ile birleştiriyor ve ele alıyor. , diğer şeylerin yanı sıra, ırkçılık konusuyla. 2017'de ve 2018'de Almanya'da yayınlanan ikinci romanı “Kleine Feuer Überall”, Ng'nin memleketi Shaker Heights'taki iki aileyi konu alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

I Know A Secret - Tess Gerritsen

Mein Leben von Alma Mahler Werfel 

Shibumi - Trevanian
 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski