Boş Zamanınızı Paraya Çevirmenin 5 YoluBoş Zamanınızı Paraya Çevirmenin 5 Yolu

Günümüzün ekonomik şartları malum, birçok insan işsizlikten yakınıyor. Evde artık bir kişinin çalışması de yetmiyor geçinmek için. Ancak kadınların işi bu anlamda daha da zor. Hem uygun iş bulmak hem de çocuklarla ilgilenme yükünün annenin omuzlarında olması bunu daha da zorlaştırıyor. Biraz evde hangi işler yapılabilir diye araştırıp 5 öneri yazmak istedim. Tabii daha farklı fikirler de bulunabilir düşündükçe veya sandıkta kalmış yetenekler gün ışığına çıkınca:) 

Farklı öneriler için Çevrimiçi Çalışarak Para Kazanmanın 16 Yolu yazımı da okumanızı tavsiye ederim. 

 Trade Yapın

 

 Günümüzün popüler işlerinden olan trade yapmak oldukça iyi kazançlar getiriyor. Dijital çağın gelişiyle birlikte internet dünyasının gelişmesiyle ortaya dijital paralarda çıktı. Ortaya çıkan bu paraları trade yaparak yani al sat yaparak kazanç elde etmeniz mümkün. Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Bunların en başında gelen, işi yapacağınız yeri yani trade yapacağınız sitenin güvenilir olması. Tüm Dünya'da kullanılıyor olması ve altyapısının sağlam olması. Yaptığınız tradelerden karlı çıkabilmeniz için püf noktaları iyice araştırmanız gerekiyor. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda binlerce liranızı milyonlara çevirebilirsiniz.

Ben kendi adıma henüz bu yatırım tarzına alışamadım ama hayranı ve tavsiye edeni çok:)

 

 İçerik Üretici Olun

 

 Yapabildiğiniz herhangi bir içeriği insanlara sunarak kolayca kazanç elde edebilirsiniz. Oluşturduğunuz içeriği müşterilerinize veya takipçilerinize satabilmelisiniz. Bunu gerçekleştirebilmeniz için de tamamen dürüst ve samimi olmalısınız. Youtube, Instagram, Twitter gibi yerlerden ürettiğiniz içerikleri insanlara sunun. Her zaman farklı olmayı unutmayın. Aldığınız etkileşimler, yapacak olduğunuz reklamlar ve tanıtımlar, ortaklık yapacağınız markaları takipçilerinize sunarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

 İnternet Satışı Yapın

 

 Bu iş kolu oldukça geniş. Mesela bir e-ticaret sitesi kurmak ve bunun üzerinden ürün satışı veya hizmet satmak. Makale yazarak para kazanmak. Blog yazarak içerik satmak. Anket doldurarak ve site içerisinde verilen görevleri tamamlamak. Bu işlerden istediğiniz yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Öncelikle internet üzerinden yapacağınız satışı araştırın. Edindiğiniz bilgileri uygulayarak deneme yapın. Sonrasında gerekli bilgiye ulaştığınızda satış yapabilir, kazanç elde edebilir duruma gelirsiniz.

Veya dünyada birçok kişinin satış ortaklığı için kullandığı shareasale gibi yerlere üye olup firma ürünlerini satarak gelir elde edebilirsiniz.

 

 İkinci El Ürün Satın

 

 Evinizde veya ofisinizde bulunan ürünleri internet üzerinden Letgo gibi uygulamalardan satış yaparak değerlendirebilirsiniz. İndirimlerden yakaladığınız ucuz ürünleri ikinci el sitelerden sıfır fiyatının, indirimsiz etiketinin biraz altına satarak kar elde edebilirsiniz. Büyük indirimlerden aldığınız ürünlerden oldukça yüksek karlar elde etmeniz mümkün. Özellikle teknoloji ve çocuk ürünlerinden para kazanabilirsiniz.

 

 Stok Fotoğraf Satışı Yapın

 

 Günümüz dijital dünyası geliştikçe iş kolları da bir hayli genişliyor. Bu iş kollarından en yaygın olanı da stok fotoğrafçılık diyebiliriz. Dünya'da milyonlarca kişinin bu işi yaparak para kazandığı öğrenilmiş. Çektiğiniz fotoğrafları Pexels, Shutterstock, Gettyimages gibi geniş kitlelere hitap eden sitelerde satabilirsiniz. Fotoğraf makinenizle sanat gücünüzü birleştirerek güzel fotoğraflar çekerek kolayca müşteri yakalayabilirsiniz. Bu işi yaparken hem gezebilirsiniz hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Çıldırmadan Ev Ofisi ve Çocukları Nasıl İdare Edebilirim?

Geleceğin Cinsiyeti Dişi

Evde Çalışırken Motive Olmanın Yolları

 

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İçerik üretici olmak daha iyi kendi blog sitenizde makale yazıp parada kazanabilirsiniz ve de makale satarak'da kazanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi blog sitesinde yazılan pek kazandırmıyor ama tabii referans oluyor.

   Sil
 2. valla yaa nette satış yapanlara imreniyorum :)

  YanıtlaSil
 3. İkinci el satış deniyorum ben de, henüz başarılı olamasam da :))

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler öneriler için 🙏 Ama çok kolay değil ve ciddi emek, bilgi ve tecrübe isteyen hususlar diye düşünüyorum ben ☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Tabii ki kolay değil. Hayatta emeksiz başarı olmaz. Zaman, emek harcayıp sabırlı olarak kendi alanımızda bir başarı sağlayabiliriz.

   Sil
 5. dönem internet devri. dijitalde bir şey yapmaya başlamak ve çağı yakalamak lazım gerçekten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağa göre kendimizi yenilemeli ve geliştirmeliyiz.

   Sil
 6. Stok fotoğraf işini deniyorum bir süredir. Epey indirilen var ama verilen ücret inanılmaz düşük. Eskiden çokmiş. Bu işe girenler arttıkça fiyat düşürülmüş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her alanda oldugu gibi. Üstelik fotograf da zahmetli bir iş.

   Sil
Daha yeni Daha eski