I Know A Secret - Blutzeuge - Tess Gerritsen

blutzeuge


 Maura Isles ve Jane Rizzoli'nin on ikinci vakası I Know A Secret: 

Gözbebeklerini elinde tutan genç bir ölü - ve kısa bir süre sonra oklarla delinmiş genç bir adam. Dedektif Rizzoli sembolizmin anlamını araştırırken, patolog Isles ölüm nedeni üzerinde kafa yorar. Otopsi sonucu herhangi bir tecavüz veya şiddet yapıldığına dair iz bulunmaz. Gizemli bir kadın müfettişlere yardım edebilir ama suskun kalmak için geçerli nedenleri vardır. Ayrıca katili kendi başına alt edecek kadar zeki olduğunu düşünür.
 Yazar, vakayı bir bulmaca oyunu olarak tasarlamış. Odak noktası şu sorudur: "Katil bize ne söylemek istiyor?" Cinayet romanlarının usta isminden de bu akıllıca kurgu beklenirdi. Elbette katil, olay yerinin nasıl olması gerektiğini ve kurbanın kim olması gerektiğini en ince ayrıntısına kadar planlamıştır.

Okuyucu daha sonra araştırmacılarla birlikte rutin olarak yanlış yola yönlendirilir. Zaten cinayet romanlarının sevilen yanı da bu bilmeceleri çözme kısmı değil midir? Kitabı heyecanlı yapan merak duygusu bence.

Tess Gerritsen'den okuklarım

Vanish 

Choose Me 

Totenlied 

The Apprentice-Last To Die 

The Bone Garden

Mephisto Club 

The Surgeon 

4 Tess Gerritsen Kitabı 

4 Kitap Bir Arada-Tess Gerritsen 

Die Again


6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. bu kitabı okumak istiyorum. seriye devam edeceğim ama sessiz kız kitabı pahaı diye alamadım okuyamadım artık kütüphaneden falan alıp okurum inşallah. rizzoli isles serisi müthiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kütüphane den alıp okuyorum. Yeniler 20€ dan başlıyor. Maalesef o kadar bütçe ayıramıyorum.

   Sil
 2. Yazarı hiç okumadım. Konusu ilgimi çekti ama pahalıysa almam. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kütüphanelerde oluyor genelde. Yeni kitaplar pahalı oluyor en azından Avusturya'da öyle:)

   Sil
 3. Rissoli ve Isles... Dizisini izliyordum. Hala devam ediyorlar mı bilmiyorum. Çözdükleri cinayet vakaları ilginç oluyordu. I Know Secret kitabının konusu da oldukça ilginç geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım dizi bitti . Gerçekten de ilginç 🙂

   Sil
Daha yeni Daha eski