8 Eki 2018

Tess Gerritsen- Totenlied - Kitap Tavsiyesi

İncendio-Tess Gerritsen

Bu kitabı yazın okuduklarım arasında kısaca yazmıştım Totenlied, yani ölüm şarkısının konusundan bahsetmeden, ama biraz düşününce detaylıca yazılmaya değer bir konusu olduğuna karar verdim :)
İtalya' ya konser vermeye giden genç bir kemancı olan Julia, orada eski bir antikacı dükkanını gezerken bir nota defteri satın alır. Defterin arasında tek bir sayfada bir şarkının da notaları vardır. Ancak eve dönünce şarkıyı çalmak isteyen Julia' nın başına korkunç olaylar gelir. 

İncendio-Tess Gerritsen

Kitabın başrolündeki beste Tess Gerritsen' in kendi bestesi ve aşağıda eklediğim videoda da kendisini çalarken dinleyebilirsiniz. 
Yazarın kitapta bahsettiği olaylar gerçek hayattan izler taşıyor. Nazi işgali altındaki İtalya' da toplama kamplarında müzisyen olan mahkumlar ayrılır ve bir orkestra kurmaları istenir. Fırınlara atılıp yakılan insanların çığlıkları duyulmasın diye sürekli müzik çalmaları istenir. İşte bu müzisyenlerden biri orada yaşanan acılardan esinlenerek bir vals besteler. 
Diğer romanlarına göre daha duygu yüklü bir kitap Ölüm Şarkısı ama diğer kitapları kadar da sürükleyici. 

Tess Gerritsen - İncendio

11 yorum:

 1. okudum ben bu kitabını , iyiydi , :D

  YanıtlaSil
 2. Ben henüz okumadım, ama listeme eklendi artık. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Brrrr....şarkı lanetli demek ki... bundan harika gerilim ya da korku filmi olur (belki yapılmıştır bile) Eline sağlık, fotoğraflarla güzel bir tanıtım olmuş.:)

  YanıtlaSil
 4. Etkileyici bir konusu var, beste de çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 5. Tess Gerritsen bu işin çok başarılı bir üstadı bence, görünce hemen damladım. Okuduğum o şahane eser için bende bit tane ''çok başarılıydı'' yorumu bırakayım dedim. Kaleminize sağlık... :)

  YanıtlaSil
 6. Tess hiç okuyamıyorum maalesef.. karakterler çok abartılı geliyor..

  YanıtlaSil
 7. Çok hüzünlü bir konusu varmış..

  YanıtlaSil
 8. Kadının on parmağında on marifet!
  Müziğinden bile ne kadar etkileyici bir kitabın bizi beklediğini tahmin edebiliyorum.

  YanıtlaSil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search