Tess Gerritsen- Totenlied - Kitap Tavsiyesi

İncendio-Tess Gerritsen

Bu kitabı yazın okuduklarım arasında kısaca yazmıştım Totenlied, yani ölüm şarkısının konusundan bahsetmeden, ama biraz düşününce detaylıca yazılmaya değer bir konusu olduğuna karar verdim :)
İtalya' ya konser vermeye giden genç bir kemancı olan Julia, orada eski bir antikacı dükkanını gezerken bir nota defteri satın alır. Defterin arasında tek bir sayfada bir şarkının da notaları vardır. Ancak eve dönünce şarkıyı çalmak isteyen Julia' nın başına korkunç olaylar gelir. 

İncendio-Tess Gerritsen


Kitabın başrolündeki beste Tess Gerritsen' in kendi bestesi ve aşağıda eklediğim videoda da kendisini çalarken dinleyebilirsiniz. 
Yazarın kitapta bahsettiği olaylar gerçek hayattan izler taşıyor. Nazi işgali altındaki İtalya' da toplama kamplarında müzisyen olan mahkumlar ayrılır ve bir orkestra kurmaları istenir. Fırınlara atılıp yakılan insanların çığlıkları duyulmasın diye sürekli müzik çalmaları istenir. İşte bu müzisyenlerden biri orada yaşanan acılardan esinlenerek bir vals besteler. 
Diğer romanlarına göre daha duygu yüklü bir kitap Ölüm Şarkısı ama diğer kitapları kadar da sürükleyici. 

Tess Gerritsen - İncendio

                     İlginizi Çekebilir : Orhan Pamuk-Cevdet Bey Ve Oğulları-Kitap Tavsiyesi


24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. okudum ben bu kitabını , iyiydi , :D

  YanıtlaSil
 2. Ben henüz okumadım, ama listeme eklendi artık. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Brrrr....şarkı lanetli demek ki... bundan harika gerilim ya da korku filmi olur (belki yapılmıştır bile) Eline sağlık, fotoğraflarla güzel bir tanıtım olmuş.:)

  YanıtlaSil
 4. Etkileyici bir konusu var, beste de çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 5. Tess Gerritsen bu işin çok başarılı bir üstadı bence, görünce hemen damladım. Okuduğum o şahane eser için bende bit tane ''çok başarılıydı'' yorumu bırakayım dedim. Kaleminize sağlık... :)

  YanıtlaSil
 6. Tess hiç okuyamıyorum maalesef.. karakterler çok abartılı geliyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir tabii canim herkesin sevdigi tarz baska 😊

   Sil
 7. Çok hüzünlü bir konusu varmış..

  YanıtlaSil
 8. Kadının on parmağında on marifet!
  Müziğinden bile ne kadar etkileyici bir kitabın bizi beklediğini tahmin edebiliyorum.

  YanıtlaSil
 9. Tess Gerritsen'in okuduğum ilk kitabı Günahkar isimli kitabıydı, gerçekten harika bir polisiye yazarı. İlk kitabını okuduktan sonra bir kaç tane daha kitabını aldım ama okumak bir türlü kısmet oldu. Keyifli okumalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiye okumak keyifli oluyor. Tess de bu alanda cok basarili 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski