Tess Gerritsen'in En Son Kitabı - Die Studentin (Choose Me)

 Tess Gerritsen'in Gary Braver ile birlikte yazdığı ve 2021'de yayınlanan son kitabı Almanca adıyla Die Studentin (Öğrenci kız), İngilizce adıyla Choose Me (Beni seç). Türkçe çevirisini aradım bulamadım ama internette o kadar çok Tess Gerritsen kitabı var ki gözümden kaçmış da olabilir.

 

Instagram'a da paylaşmıştım kitapsever arkadaş candır diye. Okuma ve yürüyüş aşkını paylaştığım Avusturya'daki en yakın arkadaşım Anneliz, Tess Gerritsen kitaplarını ne kadar sevdiğimi bildiğinden kütüphanede görünce hemen almış. Henüz bir önceki kitabını okuyamadım gerçi ama yine de yeni kitabı görünce çok sevindim. 

Taslaklarda yazılmayı bekleyen onlarca kitap olmasına rağmen bir hevesle 3 günde okudum ve hemen yazmak istedim:) 

 Çok satan yazarlar Tess Gerritsen ve Gary Braver'ın kaleminden çıkan kitap - saplantı, baştan çıkarma ve insan zayıflıkları hakkında yüksek profilli bir gerilim.

Kitabın Kısa Özeti

Genç ve zeki Taryn Moore intihar eder. Dedektif Frankie Loomis, hikayede iddia edilen intihar olayını araştırmaktan daha fazlası olduğunu hemen anlar. Öğrenci kendini evinin penceresinden aşağı atmıştır. Ama cep telefonu ortada yoktur. Birileri izleri örtmek için yoketmiş olabilir mi?
Eski sevgili Liam, arkadaşı Cody ve Jack Dorian bu parlak öğrenci ve çekici genç kadının büyüsüne kapılanlardandı. İngilizce profesörü Jack Dorian için Taryn hem zeki öğrencisi, hem de onu baştan çıkaran şeytani kadındı. Taryn öldükten sonra hepsi yeterince sebepleri olduğundan polisin dikkatini çekti.
Genç kadının ölümü intihar mıydı, yoksa cinayet mi?

Kitabı çok severek okumama rağmen, diğer Tess Gerritsen kitaplarındaki tadı bulamadım. Gerilim ve heyecan dozu hafif kalmış sanki. Belki de iki yazar yazdığı için. Ancak hakkını da yemeyeyim, sonuna kadar akıcı bir şekilde okunuyor. Hatta katili tahmin ettiğinizi sandığınız her seferde yanıltıp, sonda da bir sürprizle bitiyor. 

Gary Braver Kimdir?

Gary Braver, Boston'daki Northeastern Üniversitesi'nde Amerikalı bir yazar ve profesörün takma adıdır. Amerika'da çok sayıda roman ve uzmanlık kitabı yayımlanan yazarın, ayrıca  "The New York Time" ve "The Boston Globe"gibi yayın organlarında da makaleleri yayınlandı. Adını açıklamayan yazar ailesiyle birlikte Arlington, Massachusets'te yaşıyor.

Tess Gerritsen'den okuduğum diğer kitaplar:

Vanish

Totenlied (Ölüm Şarkısı) 

The Apprentice-Last To Die 

Grabkammer

The Surgeon

The Bone Garden

Mephisto Club 

Heisskalte Angst

Call After Midnight

Keeper of Bridge

Never Say Die 

Nah Am Herzen

In Their Footsteps

Stolen

Under The Knife 

Die Again 

Blutmale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. 2021'de yayımlanan yeni bir kitap, muhtemelen Türkçe çevirisi bu yılın sonunda veya 2022 başında yayımlanır. Tanıtım için teşekkürler...

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski