2021 Tokyo Olimpiyatlarında Türk Sporcular Tarih Yazdı

Karanlıkları aydınlatan ışık oldu bu zor günlerde 2021 Tokyo Olimpiyatlarında başarıları ile tarih yazan Türk sporcular. Madalya alan 5 kadın sporcu ve A Milli Voleybol Takımı ile kadınlar adeta son yıllarda yaşanan tüm kadınları sindirme, yoketme çabalarına karşın biz buradayız güçlü ve başarılıyız cevabını verdiler. Her ne kadar ülkelerinin adına başarılara imza atan kadın sporculara saçma sapan sosyal medya yorumları yazan örümcek kafalılar olsa da gölgeleyemediler. 

Bir de sporu siyasete karıştırmaya çalışan sosyal medya paylaşımları gördüm. Yapmasalar keşke. Türk milli sporcuları tüm ülkenin yüzünü güldürdü herkes gururlandı bunun üzerine başka yorumlar katmak anlamsız.

Türkiye'nin yaşadığı yangın, kadın cinayetleri gibi felaketlerin ardından insanlara tek moral veren belki de genç sporculardı. Hepsiyle gurur duyuyoruz.


 

2021 Tokyo Olimpiyatlarında madalya kazanan Türk Sporcular

Busenaz Sürmeneli - boks- altın madalya

Mete Gazoz - Okçuluk - altın madalya

Buse Naz Çakıroğlu - boks - gümüş madalya

Eray Şamdan - karate - gümüş madalya

Uğur Aktaş - karate - bronz madalya

Taha Akgül - güreş - bronz madalya

Ali Sofuoğlu - Kata - bronz madalya

Merve Çoban - karate - bronz madalya

Hakan Reçber - tekvando - bronz madalya

Hatice Kübra İlgün - güreş - bronz madalya

Rıza Karaalp - güreş - bronz madalya

Yasemin Adar - güreş - bronz madalya

Ferhat Arıcan - jimnastik - bronz madalya 

Son 8 takım arasında kalmayı başaran A milli Voleybol takımı ise izleyenlere mükemmel oyunları ve başarıları ile mutlu anlar yaşattı. Biraz daha moral desteği alabilselerdi belki onlar da madalya alarak dönebilirlerdi.

Diğer Dünyada Başarılı Türkler yazıları da ilginizi çekebilir.

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Bu zor günlerde göğsümüzü kabarttılar. :) Bayrağımızı en üstte görmek, İstiklal marşımızın okunması öyle gurur vericiydi ki... Sizin de dediğiniz gibi hepsiyle gurur duyuyoruz. 🙏🏻🙌🏻

    YanıtlaSil
  2. Çok ama çok gurur verici bir tablo. İyi ki bu sevinci buradan paylaştın Deryacığım. Güzel şeylerin hakkını daha çok vermeliyiz. Hele de şu günlerde ilaç gibi geldi bu gelişmeler. Daim olsun inşallah 🙏🧿👏👏

    YanıtlaSil
  3. Yangınlarla çakışması kötü oldu. Çok kişi izleyemedi sanırım.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski