Tess Gerritsen-The Apprentice-Last To Die

books-kitaplar-okuduklarım

                                 Tess Gerritsen kitapları. The Apprentice-Last To Die

Evet yine iki Tess Gerritsen kitabı... Siz bıktınız mı bilmem ama ben bıkmadım. Kütüphanede bulabildiğim tüm kitaplarını okumak niyetindeyim. Üstüste iki tane okuduğum için bari ikisini birden ekleyeyim dedim.

Bugünkü ilk kitabımız, bir Rizzoli & İsles serisinden. Dizinin birkaç bölümünü izleyip sevememiştim. Kitapları daha cazip geldi bana. Zaten dizideki Rizzoli ile İsles' i hiç kitaptaki kahramanlarla bağdaştıramadım. Aslında kitabın adı Çırak ama Almanca' ya nedense usta diye çevrilmiş.Öncelikle şunu belirteyim, mideniz ve kalbiniz sağlam değilse ; bu kitabı hiç elinize almayın. İki cani mi cani seri katilimiz var ve onların cinayetlerini anlatırken, Tess hiç bir detaydan kaçınmamış. Dedektif Rizzoli yine katillerin hedefi durumunda ve en önemlisi bu kitapta sonradan evlendiği ajan Dean ile de tanışıyor.
Ben fazla ipucu vermeyeyim heyecan kaçmasın. Diğer kitaplarına göre bunu daha sert bir dille yazılmış buldum ve başta da dediğim gibi, canice işlenmiş cinayetlerin detaylı anlatımından rahatsız olabileceğini düşünenler okumasın. Sonuna kadar heyecanla okudum ama sinirlerim hopladı da okurken kurbanların başına gelenlere.
Kitabın sonunda sanki devamı gelecekmiş gibi bir izlenime kapıldım. Okuyanlar söylesin devamı olup olmadığını :)

İkinci kitap ise Abendruh ( Last To Die)  ) yine Rizzoli & İsles serisinden, ama bu sefer Maura İsles daha önemli bir konumda hikayenin içinde. Yine çok beğendiğim bir kitap oldu. Hem mistik, hem dozunda bir gerilim olduğunu düşünüyorum.
Aileleri öldürülmüş üç çocuğun, daha sonra yanında kaldıkları bakıcı aileler de cinayete kurban gider ve her iki durumda kurtulan tek kişiler bu çocuklar olur. Peşlerinde olan katil veya katiller kimdir?


Devlet çocukları korumak ve eğitmek üzere bir özel okula gönderir ve burada kendileri gibi başka çocukların olduğunu görürler. Dr. İsles ise manevi oğlunu ziyarete aynı okula gelir ve kendini esrarengiz olayların içinde bulur.


Goodreads' de bu kitabı diğer Tess Gerritsen kitaplarına göre durağan bulup beğenmeyen okurlar olsa da, ben sevdim. Esrarengiz konuları da en az polisiye cinayet konuları kadar seviyorum.
Kütüphane ziyaretlerinde de farkettiğim şey, polisiye cinayet türünün oldukça fazla seveni olduğu. Bu bölümdeki kitaplar kapışılıyor. Bazen online bakıp rezerve etmek zorunda kalıyorum okumak istediğim bir kitabı.

İlginizi Çekebilir : Me Before You - Me After You - Jojo Moyes

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aaa öyle bir dizi de vardı, değil mi ? İzlerdim ben arada rastladıkça :)

  YanıtlaSil
 2. Güzele benziyor, okumak lazım. Merak ettim ama sırada o kadar çok kitap var ki. Tavsiye için teşekkürler 😊 💙

  YanıtlaSil
 3. sanırım Almanya'da çeviriler daha hızlı yapılıyor , Türkiye'de Die Again yayınlandı en son sanırım :(( üüüü biraz ağlayacağım sanırım , önümüzdeki yıl Almanca kursuna gitmek istiyorum , belki , neden olmasın bir gün ben de okuyabilirim Almancasından :D sevgiyle...

  YanıtlaSil
 4. Tess okuduğum ve sevdiğim bir yazar ve sevdiğim bir yazar hakkında sizden de böyle yorumlar almak çok mutlu etti. Rizzoli ve Isles dizisini izledikten sonra kitaplarına başlamıştım. Dediğiniz gibi ben de kitaplarını tercih ediyorum. Dizi de güzeldi lakin kitaplardaki Rizzoli ve Isles karakterleri daha ilgi çekici. Kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Dizisinin kitapla sadece benzer noktaları var. Kitaplar daha keyifli. Cerrah kitabını okumuş muydun ? Çırak Cerrah ın devamı.Çıraktan sonra bu olay devam etmiyor farklı konular oluyor .

  YanıtlaSil
 6. Tess severek okuduğum bir yazar. Bu kitabını okumadım. Rizzoli&Isles sayesinde tüm kitaplarını okudum neredeyse =)

  YanıtlaSil
 7. yazarın başka bir çok kitabını okudum, çok seviyorum ama bunu okumadım =) not aldım, sevgiler!

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski