Me Before You - Me After You - Jojo Moyes

kitaplar
Jojo Moyes kitapları. Me Before You, Me After You.

Kitap bloglarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Gezindikçe ilgimi çeken bir sürü değişik kitap önerisi buluyorum. Bunların çoğunu da kütüphanede buldukça alıyorum. İnsanın sevdiği belirli yazarlar mutlaka vardır da, ufkunu genişletip yeni yazar ve kitaplar tanımak güzel oluyor.

İşte en son sevgili Beyda' nın Günlüğünde okuduğum ve merak ettiğim Jojo Moyes' in birkaç kitabını aldım. Me Before You- Senden Önce Ben' i gördüğümde romantik bir roman dedim içimden. Ama okudukça sadece romantik bir romandan çok daha fazlasını buldum. Hatta romantizm çok arka plandaydı.

Geçirdiği trafik kazasında boynundan aşağısı felç olan Will' e arkadaşlık etmesi için ailesi Louisa' yı tutar. Maaşı çok iyi olduğu için kabul ettiği bu işe alınmasının gerçek nedenini öğrenmesi onun için bir şok olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Tess Gerritsen-The Apprentice-Last To Die

Hikaye konusunda çok ipucu vermeyi sevmiyorum. Zaten kitabın devamı iki kitap daha var. Onları da okuyacağım ama aynı tadı bulur muyum bilmem. Bunu rekor bir zamanda okuyup bitirdim. Hayatın güzelliğini ve bize verilen her günün ve sağlığın değerini biraz daha anlamak için gerçekten ibretlik bir hikaye. Ama acıklı öykülere dayanamam diyorsanız uzak durun.

İkinci kitap, Lou' nun Will' in ölümünden sonra yaşadıklarını anlatıyor. Güzel ve rahat okunan bir kitap, ancak ilk kitap kadar dramatik bulmadım bunu. Yine de yazarın farklı kitaplarını buldukça okumaya devam edebilirim. 

Üçüncü kitabı henüz bulamadım kütüphaneci not aldı gelirse bana haber verecekler. 


Jojo Moyes benden sadece bir yaş büyükmüş. Genç yaşında bu kadar çok kitap yazmasını takdir ettim. Ayrıca Daily Telegraph ve Daily Mail' de de yazıyormuş Ailesi ve üç çocuğu ile Essex' te  bir çiftlikte yaşıyor.

26 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Teşekkürler bu güzel kitap önerileri ve yorumlar için Derya'cığım. Sayfana yaptığın güzel dokunuşları ve çektiğin fotoğrafları sevdim. Eline sağlık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkür ederim. Arada degisiklik yapmayi seviyorum 😊

   Sil
 2. Bu kitabı ben de okudum sonra sinemaya filmi geldi, onu da izledim. Tabi her zamanki gibi film, tam olarak kitabı karşılamasa da güzeldi. Güzel paylaşım, teşekkürler🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Internette bulursam izlerim. Sevgiler 😊

   Sil
 3. Senden önce ben'e bayılmıştım ben de... Ve sonunda da salya sümük ağlamıştım :)
  Hatta izlemek istersen filmini de çektiler ;)

  İkinci kitabını aldım ama okumadım henüz. Üçüncü kitabını bilmiyorum bile.. İsmi ne yazar mısın 3. kitabın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3.kitap still me canim. Ikincisi aglatmayacak ilkinde ben de fenalik gecirdim hatta mucize olacak da adam iyilesecek diye bile umdum 😂😂😂

   Sil
 4. Derya yorum yazmıştım ama gelmedi mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beydacim buraya yazdigin geldi canim su sn yanitladigim bir de moda bloguna yazmissin 😍

   Sil
  2. Yok canım buraya yazdım. Dedim ki sen benden hızlısın. Ben daha ikiye geçemedim. İnşallah üçüncüyü de kısa sürede okursun :)

   Sil
  3. Kolay okunan kitaplardi gercekten iyi ki sende görmüsüm 😍

   Sil
 5. ilk kitabı bende severek okumuştum ancak ikinciyi bir türlü okuyamadım. seriyi en kısa zamanada tamamlamak istiyorum .

  YanıtlaSil
 6. uyumadan kitap okumak çok güzel oluyor :)

  YanıtlaSil
 7. Sadece ilk kitabı okudum , filmini de gördüm aynı üzüntüyü bir daha çekmeyeyim diye bakmadım :)

  YanıtlaSil
 8. Okumuştum, keyifli bir kitaptı...

  YanıtlaSil
 9. filmi vardı di mi acıklııı :)

  YanıtlaSil
 10. Ben kitabi okurken acaba daha once okumusmuydum hissi icine girdim meger izledigim ve cok brgendigim filmin kitabiymis. Seriymis bu arada bundan sonra 2 tane daha olacak. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 11. ilk kitabı atlaya atlaya okudum tam bir türk filmi klişesi ikinciyi elime bile almadım artık :-(((

  YanıtlaSil
 12. Ben kitabı okumayıp filmi seyredenlerdenim.
  Hoş, sevimli bir hikayeydi.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski