The Bone Garden - Tess Gerritsen - Kitap Tavsiyesi

deli kizin bohcasi

Genç bir kadın, eşinden boşandıktan sonra satın aldığı evin bahçesinde çalışırken bir kadına ait iskelet kalıntılarını bulur. Önce polis devreye girer ancak, iskeletin çok eski olduğu anlaşılır. İskeletin kime ait olabileceğini merak eden evin yeni sahibesi Julia ; evin eski sahipleriyle iletişime geçer. Geçmişi araştırırken cesedin kimliğini bulmakla kalmayacak, oldukça ilginç tarihi bilgilere de ulaşacaktır.

Tess Gerritsen' in ve Rizzoli & Isles serisinin çok seveni de sevmeyenleri de var. Ben sevenlerindenim ve bulabildiğim her kitabını okumayı planlıyorum. Kitap kahramanlarına sempati duyulması, severek okunmalarını da sağlıyor. 

Hemen her kitabını yazarken, oldukça detaylı araştırma yapan Tess Gerritsen, bu kitapta da tarihi gerçeklerden esinlenmiş. 


The Bone Garden - Tess Gerritsen - Kitap Tavsiyesi
Kitabın kahramanlarından Oliver Wendell Holmes, Amerikalı bir yazar ve doktor. Öğrencilik yıllarından beri tıpta hijyen kurallarına uyulmasının ölümleri azaltacağını savundu ve bu konuda önemli çalışmalar yaptı. 

20 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. teşekkürler tavsiye için:)sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Tavsiye için teşekkürler 😊 bu tür kitapları seviyorum

  YanıtlaSil
 3. Tarih her konuda başvurulacak bir memba zaten. Olayın geçtiği zamanlardaki insanların yaşam tarzlarını araştırarak yazmak, romanı daha da zenginleştiriyor Derya'cım. Şu şehzadeyi bitireyim, okumayı özledim. Tavsiyen için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Evet araya tarihi gercekleri katmak guzel oluyor 😊

   Sil
 4. Bu kitabı pdf olarak okumuştum. Çok güzeldi:))

  YanıtlaSil
 5. Rizzoli & Isles serisini severek izlerdim..tess geriitsenin bu kitabını hiç okumadım ama güzel bir tavsiye,emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok sevindim kitabi da tavsiye ederim 😊

   Sil
 6. İlgimi çekti benim de. Çok teşekkürler Derya :))

  YanıtlaSil
 7. Tess Gerritsen kitaplarını okuyacağım inşallah. Ne çok okunacak var ya :(

  YanıtlaSil
 8. Tavsiyeniz için teşekkürler. Yazarın kitaplarını yazarken oldukça detaylı araştırma yapan bir olduğundan bahsetmişsiniz. Okuruna ve kitabına bu şekilde değer veren bu tarz yazarlara saygı duyuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de özenli yazarlari seviyorum. Isini profesyonelce yapanlardan biri Tess Gerritsen.

   Sil
 9. Bayılırım böyle konulara bundan çok şahane film de olur gibi geldi. Eline sağlık Derya'cığım.

  YanıtlaSil
 10. Gerritsen'in sadece güzel vakit geçirtmeyen aynı zamanda bilgi sahibi de ettiği benim için özel kitaplarından biridir , keyifli okumaların olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkürler canim buldukca okumaktan keyif aldigim bir yazar 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski