13 Ağu 2018

Tess Gerritsen - Die Again - Deli Kiz Öneriyor


Nefes kesen bir Tess Gerritsen romanı daha. Sanırım bıkmamamın sebeplerinden biri de konuların birbirini tekrarlamaması ve her kitapta farklı bir hikaye bulabiliyor olmam. Değişmeyen tek şey Rizzoli ve İsles serisindeki karakterler ama her kitapta karşıma çıktıklarında eski bir dostla karşılaşmış gibi hissediyorum.

Die Again kitabı Afrika ve Boston' da geçiyor. Bir avcı ve hayvan mumyacısı evinde ölü bulunur. Altı yıl önce Afrika' da vahşi ormanlarda safariye gidip kaybolan yedi kişi ve kurtulmayı başaran tek kadınla bu cinayet arasındaki bağlantı nedir ?


Tess Gerritsen, bu romanı yazmadan önce kendisi de eşi ile safariye katılmış ve oldukça detaylı bilgiler toparlamış. Her romanı için titizlikle araştırma yapıp, bazı tarihsel gerçekleri de hikayelerine katmasını seviyorum. İnsanı düşünmeye ve araştırmaya yönlendiriyor.
Bu yıl kitap okuma hızımdan çok memnunum. Umarım böyle de devam ederim. Okuyan, öğrenen, sorgulayan bireyler olmaya devam :) Kalın sağlıcakla.

6 yorum:

 1. Konu için araştırma yapmak gerekli bir şey, araştırmadan kafadan atarak olmaz, Rizolli ve İsis'i bir ara tv de hangi kanaldı unuttum yayınlıyordu çok severek izliyordum sonra bitirdiler:( Eline sağlık Derya'cığım.

  YanıtlaSil
 2. Top model gibi cangılların içine uzanmış bir Tess Gerritsen kitabı. İçeriğine göre böyle fotoğraflanmayaı sonuna kadar ha etmişe benziyor. Bol okumalar Derya'cığım :))

  YanıtlaSil
 3. Rizzoli ve İsles,in bu kitapta geçmesi çok ilgimi çekti..Dizisini izlerdim..Bu kitap polisiye roman olmalı o zaman..🤔 tavsiye/tanıtım için elinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
 4. Very nice post, I like it. Great :)

  New post: http://www.alexandarstanisavljevic.com/2018/08/fantastic-weekend-zen-hotel.html

  http://www.alexandarstanisavljevic.com/

  YanıtlaSil
 5. Tarihsel gerçeklerin olması bence de güzel :) Ben de bu yıl okuma performansımdan memnunum :)Hepimize iyi okumalar :)

  YanıtlaSil
 6. Ne yazsa okurum dediğim yazarlardan Tess. Hayranım kalemine :))

  YanıtlaSil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search