Tess Gerritsen - Die Again - Deli Kiz Öneriyor


Nefes kesen bir Tess Gerritsen romanı daha. Sanırım bıkmamamın sebeplerinden biri de konuların birbirini tekrarlamaması ve her kitapta farklı bir hikaye bulabiliyor olmam. Değişmeyen tek şey Rizzoli ve İsles serisindeki karakterler ama her kitapta karşıma çıktıklarında eski bir dostla karşılaşmış gibi hissediyorum.

Die Again kitabı Afrika ve Boston' da geçiyor. Bir avcı ve hayvan mumyacısı evinde ölü bulunur. Altı yıl önce Afrika' da vahşi ormanlarda safariye gidip kaybolan yedi kişi ve kurtulmayı başaran tek kadınla bu cinayet arasındaki bağlantı nedir ?


Tess Gerritsen, bu romanı yazmadan önce kendisi de eşi ile safariye katılmış ve oldukça detaylı bilgiler toparlamış. Her romanı için titizlikle araştırma yapıp, bazı tarihsel gerçekleri de hikayelerine katmasını seviyorum. İnsanı düşünmeye ve araştırmaya yönlendiriyor.
Bu yıl kitap okuma hızımdan çok memnunum. Umarım böyle de devam ederim. Okuyan, öğrenen, sorgulayan bireyler olmaya devam :) Kalın sağlıcakla.

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Konu için araştırma yapmak gerekli bir şey, araştırmadan kafadan atarak olmaz, Rizolli ve İsis'i bir ara tv de hangi kanaldı unuttum yayınlıyordu çok severek izliyordum sonra bitirdiler:( Eline sağlık Derya'cığım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gercekten tamamen hayalgücü de yazilir ama araya arastirilmis gercek olaylar da katinca seviyorum ben de 😊

   Sil
 2. Top model gibi cangılların içine uzanmış bir Tess Gerritsen kitabı. İçeriğine göre böyle fotoğraflanmayaı sonuna kadar ha etmişe benziyor. Bol okumalar Derya'cığım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazin bahcem güzel bir fon olusturuyor. Tesekkürler canim 😍

   Sil
 3. Rizzoli ve İsles,in bu kitapta geçmesi çok ilgimi çekti..Dizisini izlerdim..Bu kitap polisiye roman olmalı o zaman..🤔 tavsiye/tanıtım için elinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet konusu polisiye. Dizi önce kitap olarak xazildi bircok bölümü var 😊

   Sil
 4. Very nice post, I like it. Great :)

  New post: http://www.alexandarstanisavljevic.com/2018/08/fantastic-weekend-zen-hotel.html

  http://www.alexandarstanisavljevic.com/

  YanıtlaSil
 5. Tarihsel gerçeklerin olması bence de güzel :) Ben de bu yıl okuma performansımdan memnunum :)Hepimize iyi okumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tv yi azaltinca okumaya zaman kaliyor. Sevgiler canim 😍

   Sil
 6. Ne yazsa okurum dediğim yazarlardan Tess. Hayranım kalemine :))

  YanıtlaSil
 7. Konu için araştırma yapması yazarın okuyucusuna ve eserine verdiği değeri gösteriyor. Yazarı tanımıyordum. Kitap tanıtım için teşekkürler.Kaleminize sağlık.

  YanıtlaSil
 8. Tanıtım için çok teşekkürler, yazarın konu hakkında önce araştırma yapmasına ben de hayran oldum. Yaptığı işe verdiği değeri bize yansıtması, onun yazdıklarını daha da değerli kılıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok profesyonel calisiyor gercekten de 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski