Mephisto Club - Tess Gerritsen- Deli Kız' dan Kitap Tavsiyesi

Kitap- Books- Crimi

Daha önce blogda bahsettiğim   Last To Die      kitabın bir önceki bölümü gibi Tess Gerritsen' in Mephisto Club' ü. Aslında kitaplarının sevdiğim bir özelliği, her biri ayrı bir hikaye ancak birbirine bağlantılı olanlar da var ve sırayla da okunabilir. Ancak sadece tek birini de okuduğunuzda, farklı bir roman okumuş oluyorsunuz. Yine de bu okumak istediklerimdendi ve bu hafta kütüphanede bulunca çok sevindim. 


Şeytan' ın çocuklarından biri olduğuna inanan bir katil, yıllar boyunca cinayetler işleyip kurbanlarını öldürdüğü yerlere gizemli semboller çizmektedir. 


Dünyadaki şeytani kötülüklerle mücadeleye kendilerini adamış olan Mephisto Club üyeleri, dedektif Rizzoli ve Dr. Maura' ya yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak avcı iken, katilin aradığı kurbanlar durumuna düşerler. 
Tabii ki çok beğendim ve bu tarz kitap sevenlere tavsiye ederim. Hem polisiye cinayet, hem esrarengiz hem de tarihten bir parça. Tess Gerritsen, kitaplarını yazarken ; araştırmasını çok iyi yapıyor ve yazdığı detayları araştırdığınızda gerçekten dünyada bilinen tarihi ve polisiye gerçekleri kullandığını farkediyorsunuz. Bu ekiple bir kitap daha olması lazım, onu da bulursam okuyacağım. 
Bugüne kadar blogda bahsettiğim diğer Tess Gerritsen kitapları için buraya bakabilirsiniz. Herkese bol okumalı günler dilerim. 

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. bu tarz konuları çok sevmekle birlikte Tess Gerritsen den hiç hoşlanmıyorum hatta rizzoli ve isle'ın olduğu kitapları iyice dayanılmaz buluyorum :-((( elimde bir sürü tess kitabı vardı hepsini verdim okumadan o yüzden ..

  YanıtlaSil
 2. Ben okuyamam sanırım bu kitabı...

  YanıtlaSil
 3. Tuğla gibi kitaplar ancak polisiye olusa akar gibi bir ön yargım var galiba Derya :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiye seviyorsan gercekten tess tes bir yazar 😊

   Sil
 4. Tuğla gibi kitaplar ancak polisiye olusa akar gibi bir ön yargım var galiba Derya :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben seviyorum merak uyandirip beyni calistiriyor 😊

   Sil
 5. Tabii ki de listeme alacağım şeker :)

  YanıtlaSil
 6. Yazarın bir kitabını Okuma şenliği kapsamında okudum. Ama çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin sevdigi kitaplar farkli oluyor. Ben simdiye kadar okuduklarimin hepsini sevdim. Ama sevmeden okunmuyor haklisin 😊

   Sil
 7. Hiç kitap okuyamamaktayım şu aralar :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski