4 Tess Gerritsen Kitabı - Deli Kız Öneriyor

Heisskalte Angst

Herkese selam !!! Yine dört Tess Gerritsen kitabını bir arada bulunca kaçırmak istemedim. Tahmin edeceğiniz gibi keyifle ve hiç bitmemelerini isteyerek okudum. Hem elimden bırakamıyorum hem de bitince üzülüyorum. 

Heisskalte Angst

Ben Almanca okudum ama İngilizce isimleri daha çok tanınıyordur diye içindeki hikayelerin İngilizce resimlerini ekliyorum. 

Call After Midnight

Call After Midnight

Bir casusluk ve cinayet romanı. Kimliğini gizleyen Simon Dance, peşindeki düşmanlarından kurtulmayı başaracak mıdır? Onun gerçek kimliğini bilmeyen ve öldürüldüğünü öğrenen karısını hangi tehlikeler beklemektedir? Fazla ipucu vermeden en özet haliyle bir tadımlık giriş yeter sanırım. Cinayet romanlarının konusunu önceden bilirsem tüm tadı kaçıyor. Ben çözeceğim ya olayı :) 

Keeper Of The Bride

Keeper of the bride

Nina Cormier, tam da düğün günü damadım gelmesini beklerken, ondan vazgeçtiğini belirten bir mesaj alır. Bu olaydan sonra şanssızlıklar peşini bırakmayacaktır. Onun ve düğün günü kendisini yüzüstü bırakan nişanlısının peşinde olan tehlikeli katil kimdir? Okuyun öğrenin diyorum da başka şey demiyorum :)

Never Say Die

Never Say Die

Vietnam savaşı sırasında uçağı düşerek ölen babasını yirmi yıl sonra aynı yerde arayan Willy, onu canlı bulmayı başaracak mıdır? Neden herkese gerçekleri ondan gizlemekte, neden öldürülmeye çalışılmaktadır? Hepsinin cevabı kitapta... 

Presumed Guilty

Presumed Guilty

İçlerinden en sevdiğim de bu oldu. O kadar kaptırmışım ki kendimi bittiğine inanamadım. Aşk yaşadığı evli sevgilisi kendi evinde ve yatağında öldürülen Miranda, bir anda zanlı durumuna düşer. Suçsuzluğunu kanıtlayabilecek midir? Gerçeği ararken, onu kim öldürmeye çalışır?


Tess Gerritsen, bu kitaplarında da cinayet, casusluk, gizem, aşk ; kısaca ilgi çekebilecek her konuyu ustaca kullanmış. Gerçekten çok akıcı bir kalemi var ve merak uyandırıyor. Sonunu tahmin ettiğim polisiye ve cinayet romanlarından hemen soğuyorum. Aslında Rizoli & Isles serisini okumaya devam etmek istiyordum ama kütüphanede kitapları kapışılıyor. Her gittiğimde ne bulursam onu alıyorum. Bakalım daha hangi kitaplarını bulacağım? İnternetten de rezerve edilebiliyor kütüphanedeki kitaplar, ama ben de dokunarak karıştırarak seçmeyi seviyorum. 

30 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. polisiye kitap ve filmelere bayılmama rağmen Tess Gerritseni bir türlü sevemedim..:-/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir tabii canim herkesin kitap zevki farkli 😊

   Sil
 2. Süpersiniz, mükemmel kitaplar, bir solukta okunur.

  YanıtlaSil
 3. Vay canına, konuların hepsi de çok güzel, yani hepsini okumak isterim. Heyecanlı, sürükleyici belli ki, eline, emeğine sağlık Derya'cığım. Not aldım.:)

  YanıtlaSil
 4. Yaz mevsimi yazarıdır benim için kendileri.
  Kolay okunan, sarıp sarmalayan anlatımını ayrıca severim.

  Bol okumalı günler :)

  YanıtlaSil
 5. Tür olarak fazla ilgiyle okuyamıyorum ama konular ve hikayeler ilgi çekiciymiş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu türü sevenlere göre canim gercekten de 😊

   Sil
 6. Sanırım epey bir zaman önce bir kitabını okudum ama aklımda bir şey kalmadı.

  YanıtlaSil
 7. Polisiyeleri seviyorum, kafamı dağıtmak için iyi geliyor. Grange'ınkileri sevemedim yalnız, onlar beni yoruyor.

  YanıtlaSil
 8. sanırım Tess Gerritseni almam için epey bir zamanım olacak,şu sıralar kitaplardan çok uzağım..🤔🙂

  YanıtlaSil
 9. Tess'in bir kitabı var bende ama hangisi bilmiyorum. Okumadım henüz. Ama diğer kitaplarını da almak niyetindeyim. Herkes çok beğeniyor. Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 10. ayyy bir dee, patricia cornwell ve tami hoag okusan yaa :)

  YanıtlaSil
 11. Bayılmıştım bu kitaplarına da . Ne yazsa okurum bu yazar:))

  YanıtlaSil
 12. Tess Gerritsen kitabını bana ilk bir hocam hediye etmişti, o şekilde tanımıştım. Sonra diğer kitaplarını aldım. Ancak bence kendi alanında kesinlikle çok çok başarılı bir yazar. Gerçekten sürükleyici bir anlatımı, akıcı bir dille yazmış.

  YanıtlaSil
 13. Tess Gerritsen kitaplarını almanca nasıl bulabilirim? 🙏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Türkiye ise ben yurtdışında yaşadığım için bilemiyorum. Kitapçıları araştırabilirsiniz Almanca olarak var mı diye. Avusturya'da iseniz size online kütüphane linki verebilirim.

   Sil
Daha yeni Daha eski